Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podział Internetu na 2 domy po WiFi

tpokala 03 Oct 2012 19:43 2580 6
    tpokala
    Level 19  
    Witam, mam sytuację jak na obrazku:

1. W domu A jest modem ADSL Belkina. z tego modemu po RJ45 podpięty mam PC i WAR54Gv2 (kabel wpięty do portu LAN), który działa jako AP.

2. W domu B mam WAR54Gv2 który w trybie AP Client łączy się z AP z domu A. Do WAR54Gv2 podpięty jest po RJ45 WRT150A który ma udostępniać Internet dalej na PC.

Czy wg załączonego obrazka wszystko powinno działać? Czy w WAR54Gv2 w domu A użyć portu WAN czy LAN?

Czy w WRT150A użyć portu LAN czy WAN?

Miałem przez chwilę dostęp do konfiguracji i jest zrobiona wg tego co pokazuje rysunek, jednak nie było na końcowym PC dostępu do Internetu.

Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    edziu

Level 29  
    Ustaw

1.
    ADSL Belkina
    DHCP właczony
    IP 192.168.1.1

2.
    WAR54Gv2
    typ AP
    podpięty do LAN
    DHCP wyłączony
    IP 192.168.1.2

3.
    WAR54Gv2
    tryb AP Client
    DHCP wyłączony
    IP192.168.1.3

4.
    WRT150A
    typ AP
    podpięty do LAN
    DHCP wyłączony
    IP 192.168.1.4
    tpokala
    Level 19  
    tak jest ustawione.

A jaki tryb pracy dla routerów na WAR powinienem ustawić?

tpokala
    Level 19  
    a jakie bramy domyślne w poszczególnych miejscach wpisać? Wszędzie 192.168.1.1?
    mysiak
    Level 16  
    Brama domyślna powinna być pobrana wszędzie automatycznie. Co do gniazd LAN czy WAN to połączyłbym wszystko przez gniazda LAN. Następnie tak jak kolega wyżej napisał powyłączaj serwery DHCP na wszystkich urządzeniach oprócz pierwszego routera, który udostępnia internet. Od tej pory wszystkie komputery podłączone do tej sieci będą pobierać adres IP i bramę automatycznie.
    copper
    Level 11  
    Troszkę duża ta kombinacja z tymi urządzeniami. Można prościej i taniej.

Ja polecam postawić to na Routerze ADSL i 2 Access Pointach Edimax 7206 APg.

Access Pointy pracują jako most lub most z WDS (dodatkowa funkcja WIFI dla np. laptopów czy innych urządzeń) z wyłączonym DHCP, natomiast Router ADSL przydziela wszystkim komputerom IP, po lanie i po WIFI.

Proste i tanie rozwiązanie. Koszt 60-70zl + antenki panelowe 10-15zl
    Antenki niekoniecznie potrzebne gdy Accessy widzą się przez okna to wystarczają im ich własne anteny.