Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do sprawdzania pendriva

pandaci 03 Paź 2012 19:45 1092 2
  • #1 03 Paź 2012 19:45
    pandaci
    Poziom 14  

Witam.

Czy jest aplikacja która sprawdzalaby czy dany pendrive został uruchomiony i gdzieś to zapisywala tzn. Mam tą aplikacje na pendrive składam pendriva na komputer A zapisuje mi się że wlozylem do komputera A jak włoże do B to zapisuje info ze w B., czy jest coś takiego? Jeżeli nie ma to czy można to w łatwy sposób napisać? [/syntax]

• #2 08 Paź 2012 20:02
    Dydelmax
    Poziom 33  

Witam.
    // Nie wiem czy dobrze zrozumiałem post, więc z góry przepraszam za nieścisłości. //
    Możnaby to zrobić (ograniczając się do rodziny systemów Windows) przy pomocy pliku autorun.inf umieszczonego na pendrive. Plik ten wywoływałby plik wsadowy, który utworzyłby na pendrive plik listapc.txt i zapisałby w tym pliku np. numer seryjny dysku systemowego komputera A. Po podłączeniu do komputera B zapisywałby nr seryjny dysku systemowego komputera B itd. Po tym można zidentyfikować te komputery, do których ów pendrive był włożony.
    Pozdrawiam

• #3 08 Paź 2012 22:26
    pandaci
    Poziom 14  

Hej

Właśnie w taki sposób zostało to rozwiązane.
    Napisałem plik bat w którym był zrzut dxdiaga do pliku tekstowego i zapisywał to na pendrivie. Cała operacja robiła się automatycznie.

Dzięki za zainteresowanie. Zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME