Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnlalizacja świetlna model diody

evil454 03 Paź 2012 19:51 1836 4
  • #1 03 Paź 2012 19:51
    evil454
    Poziom 8  

Witam, jeżeli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie :)

Mam do szkoły zrobić model sygnalizacji świetlnej i chodzi mi o to jakie diody kupić i jak je podłączyć aby działało to mniej więcej tak, że najpierw świeci się zielona dioda, później jak naciśniemy włącznik oświeci się kolejno żółta, która zaraz zgaśnie i oświeci się czerwona i będzie świecić. Jak znowu naciśniemy na włącznik to znowu:
    gaśnie czerwona, oświeca się zółta, gaśnie żółta i włącza się zielona i świeci. I tak, żeby to można było przełączać.

Jak to zrobić, co kupić ? I ile mniej/więcej kosztują te elementy które należało by kupić.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

0 4
  • #2 03 Paź 2012 20:03
    Qbuś
    Poziom 38  

Takie tematy już były, użyj funkcji "szukaj" .

0
  • #3 03 Paź 2012 20:03
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

evil454 napisał:

Mam do szkoły zrobić model sygnalizacji świetlnej i chodzi mi o to jakie diody kupić

Diody świecące, to już "końcówka" układu. Ty potrzebujesz odpowiedniego układu sterującego. Schematy są na forum lub w sieci. Szukaj "sterownik sygnalizacji świetlnej", "model sygnalizacji świetlnej", "model skrzyżowania" i podobnie.
    Dalszą dyskusję uzależniam od podania linków z materiałami, które znalazłeś.

0
  • #4 03 Paź 2012 20:04
    cirrostrato
    Poziom 36  

Zaraz zostanę zganiony za pisanie takich rzeczy w dziale dla początkujących ale zaryzykuję i spytam: CZY DZIŚ W SZKOŁACH COKOLWIEK JESZCZE UCZĄ CZY TEŻ TY( i inni, podobnego typu pytania są nagminne..) JESTEŚ NADZWYCZAJNYM LENIEM. Czy masz jakiekolwiek samodzielne pomysły jak to zrobić czy też oczekujesz gotowca?

0