Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B X16XEL - Chodzi na 3 cylindry

03 Paź 2012 21:17 12981 31
  • Poziom 21  
    Witam
    Mam problem z Oplem Vectrą B X16XEL z 1999 roku,mianowicie auto szarpie i chodzi na 3 cylindry,cały czas na 3 cylindrze świeca jest zakopcona a nawet mokra,wymieniony został wtryskiwacz,kompresja na wszystkich cylindrach ok,podmieniona cewka i nadal to samo.Problem ustępuje powyżej 3 tyś obrotów i wtedy autko idzie równo i nie szarpie.Najdziwniejsze jest to że w sterowniku silnika niema błędów.Czyżby sterownik silnika?Prosze o pomoc i z góry dzięki.
  • Poziom 15  
    A iskra na świecy tego cylindra jest? Mokra świeca? Czym mokra? Może płyn chłodniczy dostaje się do cylindra?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Sprawdź czy jest iskra, sprawdź czy wałek rozrzadu nie jest wycięty i czy niema luzów na zworach.
  • Poziom 15  
    stawiam na uszczelke pod głowicą ;/
  • Poziom 21  
    Tylko dlaczego powyżej 3 tyś problem ustępuje?
  • Poziom 15  
    Napewno ustępuje, a może przy takich obrotach ciężko usłyszeć niepracujący jeden cylinder? Ponawiam pytanie, sprawdzona została iskra na świecy tego cylindra?
  • Poziom 21  
    Tak iskra na wszystkich świecach jest taka sama,ciśnienie na każdym po 16 atmosfer.Czyżby sterownik zle sterował wtryskiwaczem?
  • Spec od samochodów
    Ja stawiam na cewkę..

Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Dzisiaj robiłem to samo, nierówna praca silnika, nie palił na 3-cim cylindrze. Okazała się być to cewka.
  • Poziom 21  
    Czas wtrysku ok 3,8 ms na każdym,cewke już podmieniałem i było to samo.Może felerny wtryskiwacz założyłem
  • Poziom 21  
    Czas wtrysku ok 3,8 ms na każdym,cewke już podmieniałem i było to samo.Może felerny wtryskiwacz założyłem
  • Poziom 29  
    lukasz.1889 napisał:
    Może felerny wtryskiwacz założyłem
    A po co zmieniałeś? Był powód ku temu?

• Poziom 34  
    sterownik hybryda przykręcana do bloku?
  • Poziom 21  
    Wymieniłem wtryskiwacz bo myślałem że leje,bo cewke i świece podmieniłem i nadal świeca choćbym jaką założył to na 3 cylindrze była czarna a reszta świec ładnie wypalone.I to że powyżej 3 tyś problem ustępuje,niema szarpań i super ciągnie na każdym biegu,a od dołu do 3 tyś to chodzi jakby na 3 cylindry

• Poziom 34  
    Motronic napisał:
    Eee, przecież w V-B jedyna hybryda to 1,8 (X18XE1)

A Y16XE, Z16XE ? Igreka z X16XEL można niewprawnym okiem nie poznać.

• Poziom 34  
    u nas 5 :) co nie zmienia faktu że rocznik w tytule wskazuje na polifta, a tam pewnie hybryda, i dupalec :)

• Poziom 34  
    przyjedzie, zmierzysz komprechę ,i wyjdzie z 6 na tym garcu :)
  • Poziom 10  
    Sprawdź przewody WN czy są sprawne, u mnie był jeden uwalony na 4 cylindrze i pociągnął za sobą cewkę. Oprócz tego mam chyba problemy ze sterownikiem lub tylko mapy się zwichrowały, bo odczyt on-line pokazuje zły kąt zapłonu.
  • Poziom 29  
    elektrostar napisał:
    Sprawdź przewody WN czy są sprawne
    Nie pisz bzdur.
  • Poziom 15  
    Motronic napisał:
    Wyrzucało by płyn, nie było by ogrzewania wnętrza. Gdyby był przedmuch pomiędzy cylindrami nie pracował by na dwa cylindry, nie jeden.

a kto mowi o przedmuchu? mało jeszcze widziałes panie kolego..

nadal stawiam na uszczelke pod głowicą
  • Poziom 21  
    Witam
    Podmieniłem znowu wtryskiwacz bo myślałem że zły założyłem,ale nic to nie dało,nadal świeca na 3 cylindrze zakopcona.Czyżby to jednak uszczelka pod głowicą?