Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bardzo słaby zasięg wifi na laptopie z livebox 2.0

03 Paź 2012 22:37 4020 6
  • Poziom 2  
    Witam! Mam spory problem z połaczeniem wifi miedzy liveboxem a laptopem... Kupiłem nowiutkiego laptopa i wifi łaczy mi się z liveboxem dopiero jak laptop znajduje się ok 1 metra od liveboxa (a i tak mam 3 kreski zasięgu). Wystarczy że odejdę na 3-4 metry i zasięg znika... Nie wiem czy to wina laptopa, karty sieciowej czy systemu (windows 7)? Czytałem ze livebox ma słaby zasięg, ale nie az tak słaby... Na innych urzadzeniach wifi działa na dalsze odległosci (tel, ps3) a na laptopie nie chce.. Próbowałem już chyba wszystkiego i nic... Przejżałem chyba całe forum i nie znalazłem podobnego tematu.. Nie mam pojęcia co jest nie tak? Laptop to: notebook samsung NP350V5C-A03PL
  • Poziom 9  
    Tu raczej jest problem z karta sieciowa w laptopie w tym modelu karty są słabe z tego co wiem.Ale proponuje zmienic router bp livebox to szajs miałe i wymieniłem go na NETGARA DGN1000 i jestem zadowolony
  • Poziom 43  
    strazak94 - najpierw przeczytaj dokładnie nazwę urządzenia, jakie masz na półce, dopiero później polecaj je w sieci.

Czasem w laptopie zdarzają się odłączone antenki, czasem w liveboxie też może się taki feler pojawić. Czy komputer widzi Ci inne sieci?
  • Poziom 14  
    Miałem 2 lata liveboxa z Tp. Czas umowy zasięg 40metrow to chodziło normalnie także bez przesady .Nie pracuję w Tp.swoje urazy też mam co do firmy ale livebox działał .Co do tematu to coś z Twoim laptopem jest nie tak.Odlacz i wlacz kartę może się naprawi zasięg.
  • Poziom 9  
    NETGEAR DGN1000 i przepraszam za pomyłkę ale i tak go polecam bo livebox to szajs same się rozłączają z netem i są przerwy w przesyle danych wiec najlepiej zainwestować i cieszyć się netem ja tak uważam.
  • Poziom 43  
    Zanim cokolwiek zmienisz daj nam screen z programu inSSIDer. Zmiana kanału nadawania wifi w LB coś wnosi?
  • Poziom 2  
    zmieniałem kanały, restartowałem co się da... Innych sieci mi nie widzi, bo mam tylko jedną dostepna, z liveboxa... Ale przejdę sie do kogos z inna sieca i sprawdze czy jest to samo. Chociaz podejrzewam że to jednak może byc coś z karta sieciowa.
    Dzięki za pomoc wszystkim :)