Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Twingo - Podłączenie włącznika halogenów

mastersone 03 Paź 2012 22:56 2877 2
  • #1 03 Paź 2012 22:56
    mastersone
    Poziom 8  

Witam.
    Założyłem instalację halogenów do mojego Twingo, wszystko działa jak należy, wszystko oparte o przekaźnik oryginalny 85,86,87 i 30, jednak zakończone wszystko włącznikiem z pozycją 0 i 1.
    Zakupiłem oryginalny przełącznik świateł przeciwmgielnych przednich dwu pozycyjny - pozycja 1sza to przednie p.mg, pozycja 2ga to tylne p.mg.
    Problem zaczyna się w tym iż seryjnie auto miało włącznik tylko na tylne przeciwmgielne.

Oryginalna kostka wychodząca z deski rozdzielczej:

Kostka w przełączniku oryginalnym :

Kostka w przełączniku z dwoma pozycjami :

Pytanie takie jak sprawdzić, zrobić tak aby to działało, w sensie jak poprowadzić kable do nowej kostki.
    Co ciekawe, myślałem że problem leży w ilości pinów (dodane 3 do przednich halogenów) jednak widzę także że w kostce zostało pozmieniane ułożenie, gdyż przyłączenie nowego przełącznika i wybranie pozycji tylnych p.mgielnych nie powoduje ich włączenia, na starym przełączniku wszystko jest ok..

Zasada działania włącznika jest taka że na 1szej pozycji pali się przód, po przełączeniu dalej załączają się także tylne przecimgielnej.

Dotarłem do schematów jednak nie orientuję się z nich nic...

Renault Twingo - Podłączenie włącznika halogenów Renault Twingo - Podłączenie włącznika halogenów

Widok kostki :

Czy istnieje jakaś metoda aby sprawdzić które kable są od czego w seryjnej kostce i je poprzekładać pod nowy przełącznik?
    Ewentualnie jakie rozwiązanie z tej sytuacji Panowie poradzicie?
    Szukałem kilka dni, na niemieckich forach są szczątkowe informacje typu "znajdź na szrocie instalację" i nikt nie kwapi się aby pokazać co i jak tylko wszyscy kupują te instalacje.
    Co ciekawe oryginalna instrukcja Renault mówi aby tylko wyjąć przełącznik, dopiąć kabelek jeden i wpiąć kostkę.

Dodam że kostka jest podłączana tylko w jednym położeniu.

0 2
  • #2 04 Paź 2012 08:13
    Grzegorz_madera
    Poziom 32  

mastersone napisał:
    wszystko działa jak należy
    To może napisz o co Ci chodzi?
    mastersone napisał:
    Czy istnieje jakaś metoda aby sprawdzić które kable są od czego w seryjnej kostce i je poprzekładać pod nowy przełącznik?
    Tak, wystarczy przedzwonić przewody i będzie wiadomo, który od czego.
    mastersone napisał:
    Co ciekawe oryginalna instrukcja Renault mówi aby tylko wyjąć przełącznik, dopiąć kabelek jeden i wpiąć kostkę.
    I tu jest wszystko narysowane.
    mastersone napisał:
    Dotarłem do schematów jednak nie orientuję się z nich nic...
    No to pora zadzwonić do elektryka.
    Poza tym prędzej czy później temat i tak poleci do kosza, bo nie masz wiedzy a piszesz w dziale dla zaawansowanych.

0
  • #3 05 Paź 2012 10:01
    mastersone
    Poziom 8  

Byłem u elektryka i już zrobione.
    Trzeba było dokładać 3 kable na Piny, i zmieniać ich ułożenie w kostce bo oryginalny przełącznik ma pozamieniane piny pod inną kostkę.
    Znajomy ma jakoś zestaw dokładany i do tej pory nie działa, wszystko pięknie tylko Renault nakazuje dopięcie jednego kabelka do zwykłej kostki, nic to nie da.
    Nauczyłem się że pisze się w działach odpowiednich, tzn. nie napiszę w dziale AGD że instalacja nie działa, a zbytnio nie jest napisane że to dział dla pro itd.
    Dziękuje za miłą i rzeczową odpowiedź której nie uzyskałem.

0