Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingpro model: KAD-0105010E-02 Out:5V/2A - naprawa zasilacza impulsowego

04 Paź 2012 10:23 2352 2
  • Poziom 20  
    Witam wszystkich.

Mam zasilacz do Linksysa WAP54G 5V 2A
    Zasilacz nie jest oryginalny jakaś chińszczyzna Kingpro model KAD-0105010E-02.

Zasilacz działał bardzo dobrze bez przerwy przez 3 lata aż do wczoraj Accespoint niby działał, ale rozłączał połączenie LAN.

Aktualnie zasilacz działa w taki sposób:
    Bez obciążenia +5V na wyjściu.
    Po podłączeniu do Linksysa wczoraj było jeszcze około 3,5V i Linksys jeszcze się włączał dzisiaj po podłączeniu napięcie spada do +2V, ale bez obciążenia cały czas +5V. Wcześniej bez względu na obciążenie zawsze +5V na wyjściu...

Udało mi się rozebrać zasilacz i widzę, że jeden z kondensatorów elektrolitycznych jest napuchnięty.

Kingpro model: KAD-0105010E-02 Out:5V/2A - naprawa zasilacza impulsowego Kingpro model: KAD-0105010E-02 Out:5V/2A - naprawa zasilacza impulsowego Kingpro model: KAD-0105010E-02 Out:5V/2A - naprawa zasilacza impulsowego

Czy wymiana tego kondensatora elektrolitycznego pomoże czy też lepiej wymienić wszystkie :?:

Niestety ktoś zamknął mi już temat ale po wymianie tylko tego jednego kondensatora zasilacz działać prawidłowo. Niewielki koszt a zasilacz naprawiony :D
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Jeśli prosi co widać to należy go wymienić, w 90% pomaga. Jeśli będzie wszystko w porządku to po co wymieniać resztę.
  • Moderator
    klamocik napisał:
    Jeśli będzie wszystko w porządku to po co wymieniać resztę.

Wszystko ma rację bytu jak nie ma się możliwości pomiaru wszystkich parametrów kondensatorów elektrolitycznych, a w 99% nasi użytkownicy takich możliwości jednak nie mają... Zatem wymiana po stronie wtórnej tego co się tak o to „prosi” (z racji obecności grzejnika w postaci diody) i tego obok niego to minimum. Zresztą to już inna sprawa, a i koszt minimalny (po co ponownie za jakiś czas wszystko robić ponownie)... :D