Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba 42XV505D - Szukam wsadu pamięci eeprom 24C128BPW.

LCD-LED-PDP 04 Oct 2012 13:10 2052 4
Testo
    LCD-LED-PDP

Level 28  
    Witam, jak w temacie. Szukam wsadu pamięci 24C128BWP do Toshiba 42XV505D. Odbiornik uruchomił się na wsadzie od 42X3030D i funkcjonuje jednak ma dziwne kolory, ktoś zamienił matrycę 10bit na 8 bit i podał 3V3 na pin7. Nie reaguje na zmiany matrycy w SM w OPT4 gdyż po zmianie nadal widnieje w SM panel jako IPS-42. Dziękuję i pozdrawiam.
  • Testo
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Tam w orginale powinien być T-con 6871L-4200B (pcb ma nr: 6870C-4200C )
    pod matrycę
    LC420WUN-SAA1 lub LC420WUN-SLA1 lub LC420WUH-SCA1

Inverter LG/Ph : 6632L-0481A
  • Testo
    LCD-LED-PDP

Level 28  
    Tak wiem, ale ktoś wrzucił CMO V420H1-L05 i widać że kabel pozbawiony jest par odpowiedzialnych za 10bit. Nie mniej jednak kolory zamienione oczywiście na 7 pin podany 3V3. Zmiana panela w SM nie przynosi rezultatu gdyż po zmianie wciąż mam IPS-42. W serwisówce jest coś wspomniane o inicjalizacji pamięci może to pomoże. Pozdrawiam
    lisek
    Service technician RTV
    Poczytaj Link

czyli pin.9 ODSEL : Overdrive Lookup Table Selection
    czyli H-level (ok.2V)

Dla tego panelu powinien być T-con od CMO opisany jako
    T-CON ,FHD-CM / na procku CHI MEI CM2677B-NQ
    Toshiba 42XV505D - Szukam wsadu pamięci eeprom 24C128BPW.
    LCD-LED-PDP

Level 28  
    Podanie stan H nic nie zmienia. Dzięki Lisek za zainteresowanie. Problem nadal nie rozwiązany. Inicjalizacja pamięci klawiszami I+ oraz P+ w serwisowym nie przynosi skutków. Nic się nie dzieje. Kiedy klawiszem wyboru źródła zmieniam Test Paterny kolory są OK i obraz ideał po włączeniu jakiegoś źródła AV widok jak z kamery termowizyjnej. W SM nadal mam model 42X3030, w ID OPTION 00 (FF) i jako panel 42-IPS. Wsad nadal poszukiwany. Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

No i już. Znalazłem właściwy SM do tej serii odbiorników który różnił się od tego od 42XV635 i wybrałem właściwe opcje celem zmiany panela. Panel uległ zmianie i wszystko jest OK. Następnym punktem była inicjalizacja pamięci którą się robi w SM wybrałem odpowiednie ID z tabeli dla odpowiedniego panel i w prowadziłem w SM. Zainicjowałem pamięć poprzez klawisz I+ na pilocie i P+ na klawiaturze lokalnej czego wcześniej nie wiedziałem. Po inicjalizacji kolory OK, parametry zarówno w menu użytkownika jak i w SM zgodne z naklejką z tyłu. Poszło pięknie. Celem usunięcia strzępienia krawędzi przy zmianie panelu z 10 bit na 8 bit usunąłem nie potrzebne piny w przewodzie LVDS. Temat zamykam. Dziękuję Liskowi za próby pomocy. Pozdrawiam