Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba QOSMIO G20 - Partycja recovery, instalacja windowsa

Maniek911 04 Paź 2012 15:23 3183 17
  • #1 04 Paź 2012 15:23
    Maniek911
    Poziom 20  

Witam.

Posiadam laptopa jak w opisie, problem mam z partycją recovery.

Po włączeniu laptopa i wywołaniu klawiszem F2 włączam partycję recovery a ona nie działa... Pokazuję mi się komunikat : BOOTMGR is missing

Chcę zainstalować system windows XP Media center ponieważ mam do niego oryginalnego cd-key...

Moje pytanie czy da się coś zrobić z tą partycją może innym klawiszem się ją wywołuje ? ? ?
    Jak się nie da i ten błąd oznacza że jej tam nie ma czy jak ściągnę byle jakiego windowsa Media center ( takiego jak jest na naklejce) to cd-key będzie normalnie działać ? ? Czy muszę ściągnąć zwykłego czy mogę też z jakim Servis Packiem ?

• #2 04 Paź 2012 15:48
    masterten
    Poziom 28  

Masz płyty recovery? Mogły być dostarczone razem z laptopem, lub wypalone już po zakupie.
    Jeśli nie masz płyt, poszukaj na laptopie programu Toshiba Recovery Media Creator - do wypalania płyt recovery.

• #3 04 Paź 2012 16:04
    Maniek911
    Poziom 20  

masterten napisał:
    Masz płyty recovery? Mogły być dostarczone razem z laptopem, lub wypalone już po zakupie.
    Jeśli nie masz płyt, poszukaj na laptopie programu Toshiba Recovery Media Creator - do wypalania płyt recovery.

Nic takiego nie mam szukałem przez wyszukaj i nic....

Czyli mam rozumieć że nie mam partycji recovery ? A teraz możesz mi pomóc jaki system ściągnąć aby zadziałał oryginalny cd-key.

• #4 04 Paź 2012 16:13
    masterten
    Poziom 28  

Może masz partycję recovery, ja pytałem o płyty dzięki którym możnaby przywrócić stan fabryczny.
    Czy masz partycję recovery możesz sprawdzić w zarządzaniu dyskami w systemie.

Jeśli chcesz zainstalować system z nośnika, użyj takiej samej wersji i powinno zadziałać. Nie instalowałem nigdy MCE, ale w windows XP miewałem problemy jeśli "fabryczny" system był SP1 a instalowałem z płyty SP2.

• #5 04 Paź 2012 16:55
    linuks
    Spec od komputerów

masterten napisał:
    Może masz partycję recovery, ja pytałem o płyty dzięki którym możnaby przywrócić stan fabryczny.
    Czy masz partycję recovery możesz sprawdzić w zarządzaniu dyskami w systemie.

Toshiby nie mają partycji recovery. Nie wprowadzaj w błąd.

Zmieniałeś układ partycji ? Instalowałeś inny system ?
    Podaj zrzut z zarządzania dyskami.
    Jeżeli pliki obrazu systemu nie uszkodzone to da się przywrócić oryginalny system ręcznie.
    Pozdrawiam

• #6 04 Paź 2012 19:34
    Maniek911
    Poziom 20  

Nic nie zmieniałem, system jest windows Xp MCE.

Zarządzania dyskami ? tzn. ten co się wchodzi w mój komputer ?
    ( jeśli tak zaraz wrzucę)

masterten jak bym miał płytkę to nawet bym tutaj nie pisał...

• #7 04 Paź 2012 19:44
    linuks
    Spec od komputerów

Menu Start -> uruchom wpisz polecenie diskmgmt.msc i potwierdzić klawiszem Enter.
    Otworzy się okno zarządzania dyskami.

• #8 05 Paź 2012 09:30
    Maniek911
    Poziom 20  

Toshiba QOSMIO G20 - Partycja recovery, instalacja windowsa

przepraszam że tak późno wrzucam, oto zdjęcie.

• #9 05 Paź 2012 14:46
    masterten
    Poziom 28  

linuks napisał:
    Toshiby nie mają partycji recovery. Nie wprowadzaj w błąd.

Racja, mój błąd.

Zajrzałem do manuala od Qosmio G20: nie ma tam żadnych informacji o przywracaniu systemu z płyty czy z dysku, ani kombinacji klawiszy która uruchamia przywracanie, jest tylko informacja o tym, że w zestawie powinna byc płyta z Windows. Ale jak nie masz to nie ma tematu.

Odnośnie zdjęcia z zarządzania dyskami, to ono mi bardziej zaciemniło niż rozjaśniło sprawę. Może kolega linuks się bardziej orientuje i będzie wiedział o co chodzi, ale wygląda jakbyś miał 2 fizyczne dyski twarde. Niby ok, ale nie pasują mi rozmiary tych dysków - 90GB i 100GB.
    Dlatego mam dodatkowe pytania:
    - czy masz podpięty jakiś dysk zewnętrzny?
    - czy na zdjęciu które załączyłeś brakuje czegoś co było po prawej stronie okna? (np. nieprzydzielone miejsce, ukryta partycja)
    Jeśli możesz, uruchom program HD Tune i zamieść zdjęcie zakładki "info" każdego z dysków -jeśli są dwa.

• #10 05 Paź 2012 15:57
    Maniek911
    Poziom 20  

Proszę załączam zdjęcia.

P.S. mam dwa dyski w tym laptopie... ale skoro nie ma partycji recovery to co to ma za znaczenie ? Nie mam płyty instalacyjnej może ktoś mi powie jaką mam ściągnąć aby oryginalny cd-key zadziałał.

Toshiba QOSMIO G20 - Partycja recovery, instalacja windowsa Toshiba QOSMIO G20 - Partycja recovery, instalacja windowsa Toshiba QOSMIO G20 - Partycja recovery, instalacja windowsa Toshiba QOSMIO G20 - Partycja recovery, instalacja windowsa Toshiba QOSMIO G20 - Partycja recovery, instalacja windowsa

• #11 05 Paź 2012 17:54
    linuks
    Spec od komputerów

Jak nic nie zmieniałeś to powinien być katalog hddrecovery a w nim pliki obrazu oryginalnego systemu. Toshiba nie ma partycji recovery. Jest to wyjątek od reguły.

• #12 06 Paź 2012 09:51
    Maniek911
    Poziom 20  

ale gdzie jest ten katalog ? Gdzie mam go szukać ?

a jeżeli nie mam takiego katalogu to jak ściągnę WXP CME to jak wpiszę cd-key jaki mam to będzie oryginalny ? czy taki ściągnięty system zaakceptuje go i będzie wtedy oryginalny.

• #13 06 Paź 2012 12:37
    masterten
    Poziom 28  

Katalog HDDRecovery powinien być na którejś z partycji, może on być ukryty więc włącz widok plików ukrytych i systemowych. Jeśli takiego nie ma, wątpię żeby obraz partycji był gdzie indziej, ale nie zaszkodzi poszukać dużego pliku (kilka GB, może być też podzielony na kilka mniejszych plików) z rozszerzeniem "*.wim" lub "*.swm".

Jeśli dostaniesz gdzieś lub ściągniesz oryginalną kopię płytki XP MCE, to po wpisaniu klucza i aktywacji twój system będzie oryginalny. Niestety MCE będzie pewnie trudna do dostania, a w sieci jest pełno "zwykłych" XP które są tak przerobione, że albo nie przyjmą oryginalnego klucza, albo nie dadzą się na takim aktywować. Po prostu szukaj płyty z pewnego źródła.

• #14 08 Paź 2012 09:44
    Maniek911
    Poziom 20  

Wykonałem wszystko tak jak kazałeś....

Po wpisaniu haseł : recovery , hhdrecovery i nic nie wyszukało.... Czyli partycji recovery nie ma ?

• #15 08 Paź 2012 11:38
    masterten
    Poziom 28  

Partycji recovery nie ma na pewno, chodzi o ewentualne pliki z obrazem systemu.
    Zaznaczyłeś, aby przeszukiwał też foldery ukryte i systemowe?
    Szukałeś plików "*.wim" oraz "*.swm"?

• #16 08 Paź 2012 13:55
    Maniek911
    Poziom 20  

No przepraszam ale to mój błąd nie zauważyłem i nie zaznaczyłem.

( hasło : recovery , hddrecovery)
    Po zaznaczeniu na dysku C: nic nie było .... Ale więcej było na dysku E: ale największy plik to pojemność prawie 140 KB a nie GB....

Pliki z końcówką .wim ( tylko jeden rozmiar 622 KB - firstURes.wim)
    .swm - brak plików

• #17 08 Paź 2012 19:50
    masterten
    Poziom 28  

Raczej to nie to. Czyli pozostało Ci szukać płyty XP MCE.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME