Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera Tino v10 1.8 - sterownik ABS

04 Paź 2012 17:41 3051 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam problem świeci mi się kontrolka ABS-u. Więc pojechałem do kilku mechaników, aby odczytać błąd. Niestety nie idzie odczytać błędów, bo nie ma komunikacji miedzy sterownikiem a komputerem. Kupiłem wtedy używany sterownik i nadal jest ten błąd i nie idzie odczytać. Czy ktoś miał może podobny problem i wie co należy zrobić i w czym może być usterka.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 22  
    Witam. Zacznij od tego co jest bardzo prawdopodobne - uszkodzony jeden z czujników ABS przy piastach. Prawidłowa ich rezystancja to ok. 1,5kohm, przednie mają kostki pod maską, na boku kielichów, tylne zaś niedaleko wahaczy. ABS w momencie przekręcenia kluczyka na zapłon sprawdza ich rezystancje, prawidłowo kontrolka ABS gaśnie po 1 sekundzie.
    Tino to fajne autko, wiem, bo mam, ale diagnostyka komputerowa to nie przy pomocy pierwszego lepszego "fejsu" i komputera, na szczęście to nie vw, byle kto łap nie zapcha:)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 8  
    _siekier napisał:
    Witam. Zacznij od tego co jest bardzo prawdopodobne - uszkodzony jeden z czujników ABS przy piastach. Prawidłowa ich rezystancja to ok. 1,5kohm, przednie mają kostki pod maską, na boku kielichów, tylne zaś niedaleko wahaczy. ABS w momencie przekręcenia kluczyka na zapłon sprawdza ich rezystancje, prawidłowo kontrolka ABS gaśnie po 1 sekundzie.
    Tino to fajne autko, wiem, bo mam, ale diagnostyka komputerowa to nie przy pomocy pierwszego lepszego "fejsu" i komputera, na szczęście to nie vw, byle kto łap nie zapcha:)

Dziękuje za szybka odpowiedz.
    Czy jest to możliwe,że przez ten błąd co Pan odpisał,że nie idzie odczytać diagnozy, bo nie ma komunikacji między komputerem a sterownikiem?
  • Poziom 22  
    Nie powinno to mieć związku, diagnoza abs jest na pinie 7 złącza obd2, takie czarne trapezoidalne pod kierownicą, bliżej pedałów. Jednak nie wiadomo czym dokładnie ktoś chciał odczytywać owe błędy, to że robi tym volkswageny, ople itd. to niestety niekoniecznie ruszy to takiego Nissana. Ale na moje oko to padł któryś z czujników, więc miernik w dłoń i do dzieła! A komputerami to proszę się nie sugerować tak całkowicie bezwarunkowo:)
  • Poziom 8  
    Witam,
    czujniki zostały dziś sprawdzone i jest wszystko dobrze z nimi. Wie może ktoś co to jeszcze może być???