Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedrogi laptop do internetu i muzyki - co wybrać?

James596 04 Paź 2012 18:52 762 3
  • #1 04 Paź 2012 18:52
    James596
    Poziom 20  

Witam.

W temacie notebooków/netbooków jestem kompletnie zielony, stąd temat.
    Chciałbym prosić o poradę, dotyczącą zakupu.

Mam zamiar zakupić bardzo taniego notebooka/netbooka, w kwocie do około 1200 złotych.
    Sprzęt będzie używany głównie do przeglądania internetu, słuchania muzyki, komunikacji między znajomymi.

Nie zależy mi na super parametrach, gdyż nie zamierzam uruchamiać żadnych gier. Bardziej zależy mi na płynności działania systemu czy filmów na youtube, gdyż stary komputer stacjonarny (2004 rok) nie jest mi w stanie jej zapewnić. Mile widziana również solidność wykonania.

Zastanawiałem się nad netbookiem, z racji małych wymiarów i mniejszych cen. Jakie są minusy tego typu urządzeń, względem zwykłych notebooków? Czy występują też takie z napędem optycznym? (przydałby się do nagrywania płyt)

Jakich marek unikać za wszelką cenę, a jakie będą w miare akceptowalne do moich potrzeb?

Sprzęt nowy, planuję zakup w normalnym sklepie, nie przewiduję zakupu przez internet.

Pozdrawiam!

0 3
  • #2 04 Paź 2012 18:55
    luki56
    Poziom 39  

Notebooki nie posiadają napedow oraz najczesciej posiadaja procesor Intel Atom który demonem prędkości nie jest. Lepszy bd zwykły laptop 13/15 cali z np.B960

0
  • #3 04 Paź 2012 21:44
    James596
    Poziom 20  

Rozumiem, zatem netbooki odpadają.
    Byłem przejrzeć ofertę w media markt i podobnych sklepach.

Dość tanio prezentują się notebooki Acer, jak na parametry które oferują. Warte to cokolwiek?

Pozdrawiam.

0
  • #4 05 Paź 2012 16:36
    luki56
    Poziom 39  

Tak. Acer robi bardzo dobre laptopy jak na swoja cene

0