Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

boxer 2.8 hdi - za dużo oleju?

czaruśka 04 Paź 2012 20:11 2739 2
  • #1 04 Paź 2012 20:11
    czaruśka
    Poziom 1  

Witam. Posiadam Boxera 2,8 HDI 2005 rok. Kupiłem Go Niedawno więc wymienilem olej w silniku. Wlałem 7 litrów wg instrukcji a poziom na miarce wskazuje 2,0 cm ponad max. Tak samo kontrolki wskazują HIGHT. Miarkę porównywałem z innymi modelami i jest chyba!!! OK , tzn. ma 67 cm długości do spodu żółtego kołnierza. Upusciłem trochę oleju - na wskażnikach jest 5-6 kwadracików ale poziom na miarce jest nadal 1.0 cm ponad max. Co to za cholera... Może zla miarka ,może inna miska olejowa ,może po prostu olej napędowy dostaje się do oleju. Mógłby ktoś podać pewny wymiar miarki -chyba od tego muszę zacząć ....

0 2
  • #2 05 Paź 2012 08:44
    płetwa
    Poziom 29  

Chyba od tego że przy wymianie nigdy nie wlewa się od razu całego oleju, dlatego że nigdy nie zleci cała zawartość. Należy wlać (w Twoim przypadku) powiedzmy 5l, poczekać aż spłynie, a następnie uzupełniać do stanu. Musisz odessać (spuścić ) nadwyżkę do stanu i obserwować co i jak.

0
  • #3 05 Paź 2012 21:34
    turbo_haker
    Poziom 12  

czaruśka napisał:
    Witam. Posiadam Boxera 2,8 HDI 2005 rok. Kupiłem Go Niedawno więc wymienilem olej w silniku. Wlałem 7 litrów wg instrukcji a poziom na miarce wskazuje 2,0 cm ponad max. Tak samo kontrolki wskazują HIGHT. Miarkę porównywałem z innymi modelami i jest chyba!!! OK , tzn. ma 67 cm długości do spodu żółtego kołnierza. Upusciłem trochę oleju - na wskażnikach jest 5-6 kwadracików ale poziom na miarce jest nadal 1.0 cm ponad max. Co to za cholera... Może zla miarka ,może inna miska olejowa ,może po prostu olej napędowy dostaje się do oleju. Mógłby ktoś podać pewny wymiar miarki -chyba od tego muszę zacząć ....

tak mają boxery nie przejmuj sie

2