Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.4HDi półautomatyczna skrzynia biegów

HENK SAMRIN 04 Paź 2012 20:16 4215 3
 • #1 04 Paź 2012 20:16
  HENK SAMRIN
  Poziom 1  

  W moim Citroenie C3 1.4HDi z 2005 roku z półautomatyczną skrzynią biegów, co jakiś czas, co 7-10 zmiana biegów między jedynką a dwójką następuje po wybraniu dwójki nagłe, krótkotrwałe (pół sekundy) i nieprzyjemne przyhamowanie pochodzące jak mniemam od skrzyni biegów lub sprzęgła. To przyhamowanie następuje zaraz po naturalnym delikatnym przyhamowaniu wynikającym ze zmiany biegów z 1 na 2. Nigdy to nie wystąpiło przy redukcji biegów.
  W serwisie Citroena wymieniono urządzenie wykonawcze do zmiany biegów, kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko), wgrano na nowo program do kalkulatora skrzyni biegów, którą ponownie "przyuczono" do wykonywania zmian biegów ale problem dalej pozostał. Dzisiaj już z innego serwisu Citroena odebrałem moje auto, gdzie stwierdzono po komunikacie z testu komputerowego, że uszkodzony był wyłącznik stop przy pedale hamulca (wymiana stycznika pedału hamulca). W pełni usatysfakcjonowany zapłaciłem 196 zł i odjechałem do domu. Niestety po ok. 30 kilometrach objaw przyhamowania ponownie wystąpił. Proszę o poradę i podpowiedź co może by przyczyną tego objawu!

  1 3
 • #2 07 Paź 2012 17:27
  jurekk55
  Poziom 35  

  HENK SAMRIN napisał:
  Proszę o poradę i podpowiedź co może by przyczyną tego objawu!

  Najlepszą będzie chyba namówienie Cię do powrotu , do któregoś z dwu warsztatów i poproszenie o sunięcie usterki , a nie wymianę sprawnych części...

  Błąd włącznika "stop" może być związany z uszkodzoną wiązką , albo nieprawidłową regulacją

  0
 • #3 16 Lis 2018 20:27
  alberciik1122
  Poziom 2  

  Witam,
  Trochę odkopię i podepnę się pod temat. Mam nadzieje, że prawidłowo.

  Posiadam C3 Pluriel Sensodrive 1.6i z problemem skrzyni biegów. Auto kupiłem z problemem skrzyni biegów. Na początku skrzynia nie reagowała na ruchy gałką. Biegi wchodziły tylko kiedy się auto pchnęło odrobinkę do przodu. Potem po każdym zatrzymaniu się trzeba było znowu pchnąć aby ruszyć z miejsca. Zostały przeczyszczone kostki dochodzące do skrzyni biegów do aktuatora i skrzynia zaczęła reagować na ruchy gałką, natomiast kiedy wrzucało się jedynką i wcizkało gaz auto reagowało z bardzo dużym opóżnieniem i gwałtownie wyrywało do przodu. Po kilku dniach zaczęły się inne problemy. Przestał wchodzić bieg wsteczny. Przy wrzucaniu 'R' słychać było zgrzyt, bieg jakby wchodził, zapalały się lampy wstecznego, ale za chwilę wypadał. Mój mechanik postawił na uszkodzony aktuator skrzyni biegów, nie mogłem jednak kupić samego aktuatora i musiałem zakupić kompletną skrzynię (używaną, ale z gwarancję rozruchową). Wymieniliśmy najpierw sam aktuator skrzyni biegów, ale tez bez żadnych zmian. Po czym została wymieniona cała skrzynia wraz z aktuatorem skrzyni, aktuatorem sprzęgła oraz sterownikiem wraz z okablowaniem, zostało tylko stare sprzęgło. Co spowodowało, że skrzynia w ogóle nie reagowała, więc wymieniliśmy sam sterownik na jego oryginalny, ale skrzynia pracowała tak samo jak wcześniej.
  Niedawno auto pojechało do serwisu Citroena, gdzie Pan mechanik stwierdził, że zrobiliśmy błąd, ponieważ po każdej wymianie części (aktuatora) powinno zostać wykonane programowanie jeszcze przed odpaleniem silnika w przeciwnym wypadku wymieniona część nie zadziała prawidłowo. Następnie postawił diagnozę, że przyczyną awarii jest aktuator sprzęgła, nie skrzyni. Cześć została zakupiona i wymieniona w serwisie, pieniądze za część, wymianę i programowanie zapłacone, a samochód dalej nie działa...
  Serwis stwierdził po nieudanej naprawie, że problem tkwi w zużytym sprzęgle (tarcza+docisk).
  Nie chciałbym ponownie płacić za coś co nie przyniesie zupełnie żadnego skutku. Dlatego mam pytanie do forumowiczów, czy może to być faktycznie wina sprzęgła? Czy może szukać zupełnie gdzie indziej?

  dziękuje z góry za pomoc.
  pozdrawiam

  0
 • #4 19 Lis 2018 22:55
  jurekk55
  Poziom 35  

  Najpierw dowiedz się czy wykonano pełną kalibrację sprzęgła i skrzyni

  0
  Szukaj w 5mln produktów