Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.4HDi półautomatyczna skrzynia biegów

HENK SAMRIN 04 Paź 2012 20:16 4068 1
 • #1 04 Paź 2012 20:16
  HENK SAMRIN
  Poziom 1  

  W moim Citroenie C3 1.4HDi z 2005 roku z półautomatyczną skrzynią biegów, co jakiś czas, co 7-10 zmiana biegów między jedynką a dwójką następuje po wybraniu dwójki nagłe, krótkotrwałe (pół sekundy) i nieprzyjemne przyhamowanie pochodzące jak mniemam od skrzyni biegów lub sprzęgła. To przyhamowanie następuje zaraz po naturalnym delikatnym przyhamowaniu wynikającym ze zmiany biegów z 1 na 2. Nigdy to nie wystąpiło przy redukcji biegów.
  W serwisie Citroena wymieniono urządzenie wykonawcze do zmiany biegów, kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko), wgrano na nowo program do kalkulatora skrzyni biegów, którą ponownie "przyuczono" do wykonywania zmian biegów ale problem dalej pozostał. Dzisiaj już z innego serwisu Citroena odebrałem moje auto, gdzie stwierdzono po komunikacie z testu komputerowego, że uszkodzony był wyłącznik stop przy pedale hamulca (wymiana stycznika pedału hamulca). W pełni usatysfakcjonowany zapłaciłem 196 zł i odjechałem do domu. Niestety po ok. 30 kilometrach objaw przyhamowania ponownie wystąpił. Proszę o poradę i podpowiedź co może by przyczyną tego objawu!

  1 1
 • #2 07 Paź 2012 17:27
  jurekk55
  Poziom 35  

  HENK SAMRIN napisał:
  Proszę o poradę i podpowiedź co może by przyczyną tego objawu!

  Najlepszą będzie chyba namówienie Cię do powrotu , do któregoś z dwu warsztatów i poproszenie o sunięcie usterki , a nie wymianę sprawnych części...

  Błąd włącznika "stop" może być związany z uszkodzoną wiązką , albo nieprawidłową regulacją

  0