Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Olej 2T do diesla, co myślicie?

slider2002 01 Lut 2019 22:58 119211 158
    BliSki
    Poziom 12  
    Grubasek89 napisał:
    Z tego co udało mi się dowiedziec to 70l

No to wychodzi jak dobrze liczę około 70:1
    Tragedii nie będzie :)
  • OptexOptex
    Maraz30
    Poziom 9  
    tabula_rasa napisał:
    Są tutaj odważni, którzy stosowali mieszankę olejowo paliwową w niemieckich silnikach z CR?

Stosuję do 530d, silnik M57 CR od ponad 2 lat. Zresztą wpisz sobie w googla hasło "dolewanie 2t do ON", to wyskoczy Ci pierdylion wątków na forach poświęconych tematyce motoryzacyjnej - w zasadzie to każde forum czy to marka niemiecka, czy japońska, czy włoska, ma poruszone to zagadnienie. Oczywiście ludzie dolewają do silników CR i z DPF/FAP i są zadowoleni. Są też wyniki testów przeprowadzonych u naszych zachodnich sąsiadów i lista najbardziej polecanych 2T z monzolem5c na czele. Pozdro.
    milek3335
    Poziom 1  
    A co kto mysli o oleju Castrol Power 1 Clean Burn ? Ktos probowal go stosowac, ? Ja ostatnio zaczelem stosowac olej 2 T i kupilem wlasnie ten polsyntetyk z temp. Najblizsza do ON . Auto to Citroen C6 2.7 Hdi 240000 km. Narazie pol baku przejechane.
    [img-1]
  • OptexOptex
    4495redberet
    Poziom 22  
    Będzie dobry.
    Lać i jeździć.
    Przemekk97
    Poziom 1  
    Witam. Ja stosuje olej z Orlenu do Vectry C 2.2DTI. Różnice było widać po przejechaniu około 400km. Auto ciszej chodzi. Plynniej się przyspiesza i ogólnie nie slychac tak już klekotania.
    Mam pytanie. W jakim momencie dolewacie olej. Bezpośrednio na stacji czy robicie to w domu po tankowaniu czy przed tankowaniem.
    4495redberet
    Poziom 22  
    Ja w domu nalewam sobie dwie setki do takiej małej butelki i na stacji przed tankowaniem wlewam do baku a później ropa.
    Ładnie się wszystko wymiesza.
    daniel i olek
    Poziom 12  
    milek3335 napisał:
    A co kto mysli o oleju Castrol Power 1 Clean Burn ? Ktos probowal go stosowac, ? Ja ostatnio zaczelem stosowac olej 2 T i kupilem wlasnie ten polsyntetyk z temp. Najblizsza do ON . Auto to Citroen C6 2.7 Hdi 240000 km. Narazie pol baku przejechane.
    [img-1]

Ze względu na FAP szukaj danych o pyłach ,olejów jest sporo ,ale nie wszystkie się nadają ze wzgl na pyły
    ZibZum
    Poziom 2  
    Stosuje Orlen 2t od roku w tdi 2.0 przebieg 100k.
    Nawet moja głucha na auto żona stwierdziła już po pierwszych dolaniach, że auto chodzi delikatniej i ciszej!
    Niemieccy taksówkarze stosują go od 30 lat i robią przebiegi ponad milionowe bez większych awarii.
    Owszem liczba cetanowa spada, dlatego jeżdżę na Verwie cetan55 po dolaniu 150/200ml x4 (70l bak) spada o 3-4 punkty co daje akceptowalną 52-3 ! Od czasu do czasu dodaję STS do dodatkowego czyszczenia wtrysków, on podnosi liczbę cetan na moim baku o ok 5! Wtedy śmiga jak rakieta.
    Turbina oryginalna, pompowtryski ok!
    Dodałem ceramizer 20tys temu do silnika, układu kier. i skrzyni. Silnik chodzi lekko, ustały wibracje na karoserii, poprawiły się wyraźnie korekty. Badałem z pozycji programu ze smartfona .
    Dodatkowo na filtrze paliwa dołożyłem kilka magnesow neodymowych...kumulują wszelkie metaliczne zabrudzenia z paliwa. W chwili wymiany filtra przekładam na nowy. Silnik rok temu lekko dymił tylko na zimnym. Teraz jest czysty jak "oddech anioła" na zimnym i na mocnym dodaniu gazu!
    Podobnie zrobiłem w Corsie cdti 1,3 córki. Zapytała się: co zrobilem z silnikiem bo chodzi cudownie.
    Od dawna mam też magnetyzer polaryzujący powietrze i paliwo co, potwierdzono badaniami, nie wpływa na znaczącą obniżkę spalania (co najwyżej laboratoryjnie śladowo) ale bardzo poprawia poziom emisji zanieczyszczeń szczególnie tlenków azotu- one są rodzajem areozolu w którym zawieszają się cząstki PM 2.5 i 10 , tworzące smog.
    2t leję z litrowego pojemnika z miarką na burcie. (Najpierw rozłamem do innego litrowego pojemnika po polowie i dodałem z dystrybutora diesla) .Dodaje przed spaniem już rozrobiony 1:2 te wg miarki ok 150-200 ml na 12-17 l paliwa.Tankuję jak mam 3/4 w baku.
    Aaaa od roku stosuje też polski olej k2 Texar 5w30 PAO .Po płukance olej ma "problemy" z ciemnieniem. Dopiero łapie zaczernienie sądzą gdzieś ok 10-12 k km. Mało nagaru to i wolniejsze ciemnienie.
    Podobnie dobry olej sprawdzony przeze mnie to Orlen platinium C3 5w30 505.01. ale ten ma mniej PAO, ale dobrą liczbę TBN.
    Swietny olej prawdziwie syntetyczny za połowę ceny Millerem czy Liqui Moly(PAO)
    Lepiej polskie oleje od drogich i często podrabianych markowych zachodnich. Służby UE twierdzą, że ok50% olejów silnikowych w Europie Unii jest podrabianych na poziomie nawet już konfekcjonowania w beczkach!
    Zatem wolę nieco mniej sprawdzone ale nie podrabiane polskie oleje, szczególnie te w technice PAO i nanotechnologii.

Moderowany przez gulson:

Podejrzenie kryptoreklamy, konto zarejestrowane tylko w celu promocji w tym wątku.

daniel i olek
    Poziom 12  
    No cóż ,co do magnetyzerów itd to sam daaawno temu dałem się nabrać na agresywny marketing i opinie "testów i znawców " ,a po czasie wyszło ,że to pomaga...mieć lżej w kieszeni i tyle .sprawdzono skład spalin przed i po zamontowaniu tych cudów i żadnej zmiany . Co do używania oczyszczaczy wtrysków itd -używam jako ,że nie mam aktualnie takowego filtra ,a jedynie siateczkę "w baku" -mam benzynę z LPG i tam raz do roku zalewam dodatek pchłaniający wodę itd -nie wiem czy placebo ,czy faktycznie rozpuszcza laki itd . Co do diesla to mnie poinformował mechanik ,że nie stosować zbyt często paliw premium ,bo sa za suche i powoli niszczą układ wtryskowy ,używać dobrej ropy (dobre stacje bez wtop z jakością ) i wymieniać filtr paliwa nawet co rok jeśli dam radę ,można używać dodatek przeciw żelowaniu ropy ,choć zima jest jaka jest i klasyczne dodatki dodawane przez producenta paliw wystarczą (no moze oprócz Orlenu,bo tam przy -5 potrafiła kasza być swego czasu i zimą nie tankowałem na Orlenie ,ale to moje doświadczenia) .