Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria routera Air Live - Przegrzewanie się routera.

04 Paź 2012 20:48 1077 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Przez moją nierozwagę i zaskoczenie ostatnią nocną burzą, doszło do awarii routera marki Air Live WT-2000ARM. Mianowicie nie świeci się dioda zasilania, modem nie działa, jedynie świecą diody LAN 1-4 w zależności gdzie podłączony kabel LAN. Wstępne szukanie przyczyny awarii to stabilizator napięcia, lecz dzisiaj okazało się że problem jest też z układem elektronicznym koło wejścia telefonicznego (czyli modemu) - po podłączeniu do zasilania nagrzewa się urządzenie podejrzanie szybko. Mogło dostać awarii wskutek spięcia na linii telefonicznej.

W związku z powyższym mam dwa pytania :
    Czy warto próbować go naprawiać (czy koszty naprawy nie przewyższą jego wartości)? Urządzenie już niestety po gwarancji, posiadam je ponad 2,5 roku.
    Jeżeli lepiej będzie zakup nowego urządzenia, proszę o wskazanie dobrego produktu niedrogiego cenowo, bym mógł Neostradę rozdzielić na więcej niż 1 komputer (Wi-Fi)

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Gra nie warta świeczki. Mogę polecić TD-W8968, 8961ND, 8960N, 8951ND, 8950N to z TP-Linka, jest oczywiście wiele innych modemo-routerów różnych firm.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za podpowiedź. Temat do zamknięcia ;)