Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piła do prac ogrodowych i przydomowych

04 Paź 2012 22:39 1512 2
  • Poziom 11  
    Witam :-)
    Potrzebuję narzędzia do niezbyt ciężkich prac ogrodniczych - uporządkowanie ogrodu, w którym do przycięcia jest około 10 drzew, niezbyt starych, ale zaniedbanych. Po obcięciu konarów trzeba je pociąć na kawałki do ogniska. Przyda się też do lekkich prac remontowych typu przeciąć, przyciąć, uciąć itp... Wszystko to okazjonalnie, czyli niezbyt intensywne używanie. Przeglądałem różne oferty, limit cenowy to 350 zł, co myślicie o piłach szablastych (lisi ogon) np. Skil 4900AA, Black&Decker RS1050EK lub coś w tym stylu? Ta B&D jest sporo cięższa od Skila, z czego to wynika? Solidniejsza konstrukcja? Ważny też jest serwis, ale nie mam żadnych doświadczeń z tymi firmami.
    Z góry dziękuję za opinie i pomoc w sprawie :D
  • Poziom 37  
    Też nie mam z nimi doświadczenia ale powiem ci tak mam szablę DeWalty więcej nacięła stali niż drewna ale raz ją wziąłem na daczę by naciąć drewna na opał i pociąć deski, belki. Efekt pracy był dla mnie mizerny straciłem brzeszczoty i tyle a zrobił bym to szybciej łańcuchową ale nie chciało mi się jej brać więc padło na szablę. Moje porównanie do piły jest spalinowej ale bym pomyślał o łańcuchowej na prąd. Jest trochę roboty bo łańcuch trzeba ostrzyć by była wydajna w cięciu i olej lać ale według mnie do prac przydomowych lepsza od szabli.
  • Poziom 11  
    Temat zamykam, w końcu nie kupiłem żadnej. Znajomy przyjechał i zrobił porządek łańcuchową.