Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I 95r 2.0 8v - pompka paliwa, czy przekaźnik pompy paliwa

05 Paź 2012 12:05 7914 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    Laguna I 95r 2,0 8v benzyna+ gaz (sekwencja)
    problem polega na tym ze auto nie odpala na benzynie , a jeżeli odpali to po chwili zgaśnie, na gazie przy odpaleniu awaryjnym wszystko jest ok. Wymontowałem pompkę sprawdziłem na krótko, działa. zamontowałem i odpaliła po minucie zgasła i nadal jest to samo, przy odpalaniu czasami słyszę pompkę a czasami jest cisza. bezpiecznik wymieniony, napięcie na pompce jest, nie mogę zlokalizować przekaźnika , ma ktoś jakiś pomysł ?

pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 42  
    Podłączyć kontrolkę do pompki i zobaczyć czy jak gaśnie to jest napięcie...
  • Poziom 9  
    jest napięcie , wie ktoś gdzie jest ten przekaźnik ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Jeśli napięcie jest i nie ginie,logiczne jest,że to nie przekażnik.
  • Poziom 10  
    te pompki siadają przy gazie bo wystarczy że chwile pochodzi na sucho i już po niej,w razie co to nie kupuj podróby z chin bo pocieszysz sie tylko chwile
  • Poziom 9  
    wszystko już jasne, pompkę sprawdzałem w poziomie i działała super ale w pionie przestaje działać. mam nadzieje ze to tylko pompka w poniedziałek zakładam nowa, i zobaczymy.
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    podłączyłem nowa pompkę i jest ok, tylko teraz w czasie jazdy wskaźnik poziomu paliwa cały czas się rusza, (faluje) na dołkach. :|
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Coś zepsułeś jak wymieniałeś pompkę.
  • Poziom 9  
    to akurat jest oczywiste, przy wyjmowaniu raczej ciężko jest coś zepsuć. pokazuje dobrze, tylko delikatnie się rusza,
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    E, myślę że jesteś do tego zdolny aby coś tam uszkodzić.

Wyciągaj jeszcze raz i szukaj, samo się nie zrobi.
  • Poziom 2  
    Ja myślę że podł ci zawór ciśnienia paliwa, który znajduje się na listwie wtryskowej albo wężyk ten który jest przy pompie paliwa albo źle zamontowany jest pompa. Spróbój zalac 1/3 zbiornika paliwa i zobacz wtedy jak zapala. Tu napewno występuje powietrze w układzie paliwa więc auto zapala i gaśnie.