Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S60 AWD - syrena alarmu volvo s60 awd

05 Paź 2012 12:37 4566 7
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie!

Elektrolit z rozlanej baterii wyżarł mi kilka sieżek na płytce drukowanej od syreny alarmu i uszkodziło też jeden z tranzystorów. Po czyszczeniu niestety mam problem z identyfikacją punktu lutowniczego tranzystora 1 (całkiem odpadł i nie mam pojęcia czy był on połączony ze ścieżką, czy nie) oraz drugi punkt lutowniczy tranzystora nie jest połączony z żadną ze ścieżek.

Dodam że syrena wyła bardzo cicho ostatni czasy, po rozlakowaniu obudowy oberwał się przewód od "głośnika" syreny oraz elektrolit wyżerał ścieżki oraz płytkę drukowaną. Starałem się wyczyścić możliwie dokładnie wszystko i sprawdzić pozostałe elementy wraz ze ścieżkami - także wszystko jest ok prócz opisanych przeze mnie punktów lutowniczych tranzystorów.

Proszę o pomoc w ustaleniu podłączenia tych punktów o ile mają tam być oraz podpowiedź jakich użyć tranzystorów zamiennych.

Punkty lutownicze zakreśliłem na zdjęciu. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam wszytkich
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Proszę o jakąkolwiek wskazówę...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Jeśli ktoś z kolegów będzie miał okazję naprawiać syrenę od alarmu to proszę o sprawdzenie wyprowadzenia ścieżek i podanie symbolu tranzystora. Napewno te wiadomości będą pomocne wielu osobom.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 10  
    Odświeżam temat bo coraz więcej syren się psuje ze względu na lata.W miejscach wskazanych przez kolegę rzeppcia nie było tranzystorów tylko diody przełączające BAV99. U mnie elektrolit z baterii uszkodził to samo miejsce tylko gorzej i więcej.Ze zdjęcia w necie odczytałem oznaczenie, kupiłem te i jeszcze inną diode oraz wstawiłem kondensator 100n w miejsce gdzie u kolegi tez brakuje. Efakt taki, że syrena działa, komputer nie zgłasza błędów. Niestety coś jeszcze jest nie tak bo alarm czasami sam potrafi się wzbudzić. Jak ktoś ma jakieś przygody z syrenką niech się podzieli to wspólnie ustalimy gdzie jakie elementy powinny się znaleźć.
  • Poziom 2  
    Moja nie była bardzo zniszczona zjadło tylko nóżki od tego małego trafka, kupiłem na złomie taką samą a żeby sie nie bawić w programowanie innej tą kupioną rozebrałem i przełożyłem to trafo
    i dobrze zrobiłem bo tam tez bateria wylana i kilka elementów uszkodzonych
    chciałem założyć nową baterie ale nie znalazłem jej parametrów i dałem sobie z nią spokój
    po ok dwóch tygodniach prób wszystko działało normalnie więc zakleiłem i przykręciłem ją na stałe
    a co do samo wzbudzania to tak miałem własnie przed rozebraniem syreny spróbuj bez baterii i sprawdź czujnik otwarcia maski jest w zamku mi naderwał sie kabelek
  • Poziom 10  
    Dobrze że piszesz o tym zamku maski.U mnie nie to bo jak odłączę syrenę to alarm się sam nie załącza ale może u kogoś powodem może być właśnie zamek.U mnie trafo było oki. Masz jeszcze tą starą syrenkę? Możesz wstawić zdjęcie?
  • Poziom 2  
    więc problem tkwi w niej
    znalazłem tą starą płytkę ale jest strasznie zmasakrowana ale wrzucę kilka zdj. może ktoś coś odczyta Volvo S60 AWD - syrena alarmu volvo s60 awd Volvo S60 AWD - syrena alarmu volvo s60 awd Volvo S60 AWD - syrena alarmu volvo s60 awd Volvo S60 AWD - syrena alarmu volvo s60 awd
  • Poziom 17  
    Widziałem na OLX możliwość zakupu Nowego PCB do modułu UEM w VOLVO
    Volvo S60 AWD - syrena alarmu volvo s60 awd