Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik 451 - transporter i długość ściegu

trawamaciej 05 Paź 2012 12:42 7533 8
  • #1 05 Paź 2012 12:42
    trawamaciej
    Poziom 7  

Witam

Mam problem z w.w. maszyną - chodzi o to że zakres regulacji długości ściegu nie jest taki jak powinien - na "4" długość ściegu to jakieś 2 mm a na "1" stoi w miejscu...

Czy da się to jakoś wyregulować? Dodam że ząbki transportu nie przesuwają się od skrajnej pozycji z przodu, a chyba powinny pracować od skrajnej do skrajnej?

Nie zauważyłem zużycia zębatek...

pozdrawiam

1 8
  • Pomocny post
    #2 05 Paź 2012 21:58
    axxx
    Specjalista AGD

Tak transporter czyli ząbki powinny pracować w pełnym zakresie płytki.

1
  • #3 05 Paź 2012 23:09
    trawamaciej
    Poziom 7  

Da się regulować zakres pracy transportera?

Jeśli nie to czy zużycie krzywek na kole nr 1 Łucznik 451 - transporter i długość ściegu może powodować taką niepełną pracę transportera?

A może coś innego jest przyczyną?

2
  • #4 05 Paź 2012 23:43
    axxx
    Specjalista AGD

Patrząc niżej przy pokrętle długości ściegu jest kamień zmieniający położenie ściegu przód-tył zobacz w jakim jest położeniu.

0
  • #5 06 Paź 2012 08:37
    trawamaciej
    Poziom 7  

Kamień czyli dzwigienka zmieniająca kierunek szycia jes skrajnie na dole. W pozycji skrajnie do góry tez ząbki nie wykonują pełnej pracy.

1
  • #6 08 Paź 2012 06:07
    Roszer
    Poziom 17  

Przekręć pokrętło ściegu na 4, odkręć środkową śrubę odciągnij lekko pokrętło żeby złapało luz i przestaw na 3,skręć śrubą. Sprawdź czy scieg (skok) się powiększył.
    Ale najlepiej mimo wszystko jeżeli oddasz maszynę do regulacji mechanikowi który sprawdzi czy gdzieś czasem coś nie wyrobiło się już za bardzo.

2
  • #7 08 Paź 2012 17:34
    trawamaciej
    Poziom 7  

Roszer napisał:
    Przekręć pokrętło ściegu na 4, odkręć środkową śrubę odciągnij lekko pokrętło żeby złapało luz i przestaw na 3,skręć śrubą. Sprawdź czy scieg (skok) się powiększył.
    Ale najlepiej mimo wszystko jeżeli oddasz maszynę do regulacji mechanikowi który sprawdzi czy gdzieś czasem coś nie wyrobiło się już za bardzo.

Nie mam śruby na środku... Mam za to dwie na plastiku pokrętła zmiany długości ściegu wewnątrz maszyny... Ale i tak ich nie ruszę bo jedna ma ścięty łęb...

Ateraz jeszcze kilka pytań:

Jeśli dobrze zrozumiałem koło z krzywkami nr 1 odpowiada za napęd ząbków transportu? Czyli że im większa krzywka tym większy ruch wykonają ząbki?

Element nr 1 odpowiada za pracę ząbków góra/dół?

2 odpowiada za przeniesienie napędu na ząbki i regulacją pozycji ząbków?

pozdrawiam

0
  • #8 08 Paź 2012 23:26
    axxx
    Specjalista AGD

Koło zębate 1 przenosi faktycznie napęd z korbowodu za pomocą tego małego czarnego kółka na wałek napędzający transporter.Koło 1 jest pakietem które nadaje ruch transportera do szyci zwykłego oraz do szycia wzmocnionego potrójnego gdzie transporter porusza się do przodu i do tyłu.Tego pakietu w ogóle nie ruszaj z miejsca jak nie musisz.Poruszaj się tylko na dole na wałku od transportera. Zwróć uwagę od spodu na to co pisałem wcześniej.W kolumnie jest krzywka po której chodzi bolec od pakietu dając położenie długości ściegu w przód i w tył. i To by było na początek tyle.Niestety nie będę obserwował tematu do łykędu.

0
  • #9 23 Paź 2012 21:56
    trawamaciej
    Poziom 7  

temat do zamknięcia...

Poradziłem się znajomego mechanika - sam bym na to nie wpadł Łucznik 451 - transporter i długość ściegu

ta mała zębatka odpowiada za regulację długości ściegu (oczywiście w moim przypadku - bo powodów drobnego ściegu może być więcej)

pozdro

1