Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco EPC3925 - niesprawne łącze ethernet

05 Paź 2012 12:47 3870 8
  • Poziom 7  
    Cześć! Mam problem z routerem Cisco EPC3925. Do wczoraj wszystko działało poprawnie, provider INEA, Router Cisco EPC3925 połączony kablem do domowego routera do którego jest podłączony kablowo komputer i jednocześnie wi-fi. Wczoraj utraciłem połączenie z internetem i po przejrzeniu wszystkich urządzeń i porządnym restarcie "udało" mi się połączyć ponownie z internetem niestety tylko przez wi-fi i tylko z routera Cisco EPC3925. Okazało się, że nie mam połączenia pomiędzy dwoma routerami. Na konsoli EPC3925 wszystkie ( cztery ) łącza Ethernet oznaczone są żółtym ciągłym światłem mimo podłączonego tylko jednego kabla. Chciał bym wrócić do swojego poprzedniego ustawienia, niestety przez to, że nie mogę ustanowić połączenia ethernet między routerami jest to niemożliwe. Domowy router działa poprawnie, wina leży w Cisco EPC3925, mam dostęp do jego ustawień, niestety nie wiem jak ponownie włączyć te gniazda ethernetowe. Twardy reset Cisco EPC3925 nie pomaga - cały świecą się na żółto gniazda ethernetu. Możliwe, że urządzenie zepsuło się, czy da się coś zrobić w ustawieniach?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli PC podłączony do EPC3925 nie działa to zgłoś problem do operatora.
    Sam z tym modemem/routerem nic nie zrobisz.
  • Poziom 7  
    W takim razie czy oni mogą zdalnie odblokować mi te gniazda ethernetowe ? Poprzez wifi łączę się z routerem i w przeglądarce otwieram stronę do jego konfiguracji, niestety tak jak wi-fi mogę tam bez problemu konfigurować tak w ustawieniach LAN jestem trochę zielony i nie wiem co i jak.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mogą, choć obstawiam że problem będzie inny.
  • Poziom 7  
    spróbujemy zobaczymy. Mogę wiedzieć na co ty obstawiasz?
    Po przemyśleniu wszystkiego i przejrzeniu routera cisco zauważyłem, że ma on dużo zapisanych w pamięci adresów IP przypisanych do tego samego adresu MAC, choć co prawda miałem ustawione dynamiczne przydzielanie IP - to może być z tym związane ?
  • Poziom 33  
    Czy modem jest zalogowany (świeci się led online)?? Pracuje w trybie modem czy router? Jeśli modem, to ile urządzeń możesz podpiąć do urządzenia?? Czy możesz się połączyć po restarcie prądowym?
  • Poziom 7  
    a więc tak
    kontrolka online się świeci na zielono. Po twardym restacie (30-30-30) urządzenie robi update od providera. Nie do końca rozumiem co masz na myśli mówiąc czy Cisco EPC3925 działa jako router czy jako modem, dotychczas działało jak dwa w jednym. Mogę na nim postawić też wi-fi, które działa bez problemu ( dzięki temu mam jeszcze internet), ale zależy mi na tym by podłączyć do niego swój własny router kablem, żebym ze swojego routera mógł ciągnąć kablem internet do komputerów stacjonarnych ( przez kabel mam większy transfer do około 50Mbps a nie jak przez wi-fi do 25Mbps).

Dodano po 4 [minuty]:

i jeszcze,
    samo urządzenie ma wejscie na kabel koncentracyjny z którego biorę internet. Wyjść ethernetowych ma 4 (więc cztery urządzenia po kablu) plus do tego można na nim ustawić wi-fi. Z tego co się dowiedziałem, to wi-fi mogę używać do woli, natomiast po kablu muszę zarejestrować sprzęt do usługodawcy i za każdy zapłacić, dlatego chcę mieć podłączony swój router który będzie mi rozdzielał sygnał na kilka urządzeń bez dopłat. Dotychczas tak ten sprzęt działał i nie było z nim problemu przez kilka dni. takie też miałem ustawienie z poprzednim sprzętem.
  • Poziom 33  
    Podłącz swój router do modemu na porcie pierwszym i zrestartuj prądowo modem. Po zalogowaniu się do CMTS-a (lampka online), wejdź na swój router i sprawdź czy pobrał adresy IP, itp itd. Jeśli tak, to masz problem z głowy.
  • Poziom 7  
    Na dziś mam zaplanowaną wizytę technika z INEA.
    Dam znać w czym tkwił problem