Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie oświetleniem podbitki - realizacja jak?

namex 05 Paź 2012 14:32 5868 4
  • #1 05 Paź 2012 14:32
    namex
    Poziom 8  

Zostałem odesłany do tego miejsca po dyskusji
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2391872.html

wniosek jest taki, że bez sterowania bezprzewodowego nie da się zrealizować sterowaniem 4 stref (7 obwodów) na tych kablach które mam (tylko trzy żyły)

chce mieć możliwość sterowania 4 strefami z jednego miejsca
    zapalać je w dowolnej konfiguracji,
    ograniczeniem jest ilość pociągniętych przewodów (trzy żył),

proszę o informację jak/czym to zrealizować
    - jakieś tanie rozwiązanie
    - lub droższe a rozwojowe (sterowanie roletami, dodatkowym oświetleniem, być może ogrzewaniem itp.)

obecne podłączenie

rzut dachu (kolory oznaczają strefy, połączenia miejsca gdzie mogę dodać dodatkowe przewody

rzut elewacji (czerwone krzyże to miejsca gdzie nie mogę dodać dodawtkowych przewodów)

0 4
  • #2 11 Paź 2012 21:39
    stkop
    Poziom 15  

Przejrzałem dyskusję do której podałeś link. Przyszło mi do głowy EXTA FREE [Zamel], ale nie chcesz radia, więc może sprawdź DOMITO GARDEN... odmiana systemu DOMITO ze względu na występowanie w przyrodzie [ogrodzie] urządzenia są wykonane w hermetycznych obudowach i komunikują się po przewodzie energetycznym...

0
  • #3 29 Paź 2012 16:39
    techkom
    Poziom 12  

A ja tak z innej strony. Dlaczego w ogóle robisz strefy w oświetleniu podbitki? Przecież tam się używa stosunkowo słabych żarówek, służy to przecież do oświetlenia elewacji w nocy. Ja akurat mam to rozwiązane tak, że oświetlenie w podbitce jest na jednym obwodzie, mam tam 15 sz. ledów 5W, załączane jak się robi ciemno, a wyłączone nad ranem. Dodatkowo na każdej ścianie mam reflektory ledowe sterowane przez fibaro - otoczenie domu oświetlam nimi w razie potrzeby.

0
  • #4 29 Paź 2012 23:31
    namex
    Poziom 8  

Odpowiedz jest banalna,
    tak wymyśliłem, ale niestety już po zrobieniu elewacji,
    skłaniam się jednak do opcji , że nie będę kombinował ze strefami i podłącze wszystko na jednym obwodzie, ewentualnie zaszaleję z oprawami
    led+halogen (halogen tez led)
    http://www.massive.be/Austria-zuma-59535-17-10.html
    sterowanie poprzez szybkie przełączenie przełącznikiem

0
  • #5 29 Paź 2012 23:40
    techkom
    Poziom 12  

Moim zdaniem odpuść te oprawy. Załóż jakieś zwykłe oprawy do halogenów i daj Osram Parathom PAR16 GU10 5W, 2700K lub 3000K, a jak wolisz zimne światło to 6000K (leżą w Castoramach i Leroyach po około 43PLN/szt., na alleeeenietanio....pl podobnie). One pobierają tylko 5W, a świecą tak jak halogeny 35W, czyli takie jak masz w tych "hybrydowych" oprawach. Ja założyłem LEDy w podbitce z jednego prostego powodu - nie mam ochoty raz czy dwa razy do roku włazić na drabinę i wymieniać przepalone żarówki. W wypadku LEDów prawdopodobieństwo takich akrobacji jest dużo mniejsze.

0
  Szukaj w 5mln produktów