Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT721/2 klaskacz, błędy w działaniu.

05 Paź 2012 19:13 1626 5
  • Poziom 32  
    Witam,

Kupiłem i zmontowałem KIT AVT721/2 (klaskacz) Wszystko działa jak należy, ale... no własnie jest jedno male ale...
    Klaskacz jest podłączony do włącznika światła w pokoju który jest na jednej linii z kuchnia gdzie jest lodówka, jeżeli lodówka się włącza lub wyłącza to klaskacz zmienia swój stan, teraz jest tak ze światło jest włączone i lodówka się wyłącza to światło gaśnie.

Jak pozbyć się tego problemu ? jak wyeliminować ten błąd ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam. Piterek-23.
  • Poziom 36  
    Witam,
    jak wyglada zasilacz do tego kitu ? z czego to zasilasz ?
    Wyglada na to ze lodowka w chwili wlaczania generuje szpilki ktrore przedostaja sie przez twoj zasilacz. Sprawdz filtracje/stabilizacje w zasilaczu, ewentualnie dodaj filtr indukcyjny.
    Swoja droga co to za lodowke posiadasz ? ze "tak sieje" ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Zasilacz do tego to zwykły, zwyczajny zasilacz antenowy.

A lodówka to już taki trochę staruszek :)
  • Poziom 36  
    Witam,
    doloz dodatkowa filtracje, zwieksz kondensator w tym zasilaczu lub dodaj cos na plytce "klaskacza", jak mozesz to uzyj innego zasilacza, ewentualnie dodaj jakis stabilizator moze najprostrzy LM78xx.
    Inne rozwiazanie to filtr LC na tej listwie zasilajacej. Kupujesz zwykly filtr do pralki czy lodowki i to powinno rozwiazac sprawe. Swoja droga sprawdz ten filtr w lodowce, jego wymiana powinna rozwiazac problem.
    Mozna by pomyslec o modyfikacji ukladu na twoje potrzeby. Rozdzielic zasilanie przekaznika (pozostaje bez zmian) a czesc z T1...T3 i ukladem 4017 zasilamy przez stabilizator. Mozesz zwiekszyc na probe C5.
    Prawde mowiac to brakuje mi kondensatora 100n przylutowanego jak najblizej zasilania 4017, praktycznie do jego nozek (8 i 16).
    Poeksperymentuj i daj nznac.
    A nie da sie poprostu uzyc innej linji zasilajacej ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Z klaskaczem już wszystko jest OK.

Rozwiązanie:
    AVT721/2 klaskacz, błędy w działaniu.

viayner napisał:
    A nie da sie poprostu uzyc innej linji zasilajacej ?

Mam mały pokoik (koło kuchni) dla dzieci i kuchnia i ten pokoik są na jednej linii zasilającej, więc nie ma opcji żeby to zmienić.

Czy da się go jeszcze tak zmodyfikować, aby na wyjściu nie było włącz/wyłącz tylko chwilowe zwarcie ?
    Chciałbym wykorzystać tego "klaskacza" jako przełącznik zwierny, chwilowy.