Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NetBeans 7.2 - Zacina się podczas ładowania modułów

maryl16 05 Paź 2012 19:16 1167 2
  • #1 05 Paź 2012 19:16
    maryl16
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z uruchomieniem NetBeans'a. Podczas uruchamiania wyskakuje błąd

Cytat:
    Ostrzeżenie - nie można zainstalować kilku modułów: Editor Code Templates - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Common Scripting Language API (new) - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Static Analysis Core - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. FindBugs Installer - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Java Hints SPI - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Legacy Java Hints SPI - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Javadoc - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Java Refactoring - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Java Editor - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Java Hints - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Spellchecker Core - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. JavaScript Hints - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Java Hints UI - Moduł o nazwie org.netbeans.modules.code.analysis/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Java Hints UI - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Java Declarative Hints - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. IDE Platform - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Java Persistence API Support - Moduł o nazwie org.netbeans.modules.j2ee.core.utilities/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. JPA Verification - Moduł o nazwie org.netbeans.modules.j2ee.core.utilities/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. JPA Verification - Moduł o nazwie org.netbeans.spi.editor.hints/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. JPA Refactoring - Moduł o nazwie org.netbeans.modules.j2ee.core.utilities/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Hibernate - Moduł o nazwie org.netbeans.modules.j2ee.core.utilities/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. Spring Beans - Moduł o nazwie org.netbeans.modules.j2ee.core.utilities/0-1 jest potrzebny, ale nie został znaleziony. 51 dalsze moduły nie może zostać zainstalowany z powyższych przyczyn.

Mam do wyboru opcje "Wyłącz moduły i kontynuuj" lub
    "Wyjście" - kończące działanie programu. Gdy wybieram opcję pierwszą program zacina się przy ładowaniu modułów. Chcąc go odinstalować napotykam kolejny błąd.

Cytat:
    It appears that the following instance of the NetBeans IDE is still running: E:\SDK\NetBeans 7.2
    A lock file exists at C:\Users\Maryl\AppData\Roaming\NetBeans\7.2\lock
    Please close this NetBeans IDE prior to continuing with uinstalation.

You can get more detalis about the issuse in the installer log file:
    C:\Users\Maryl\.nbi\log\20121005191315.log

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    -Maryl :D

0 2
  • #2 09 Paź 2012 11:07
    Tiguan07
    Poziom 2  

Miałem podobny problem i udało mi się odinstalować. Znaleźć plik lock, Folder dane aplikacji jest ukrytym folderem, zamieniłem nazwę pliku lock na lock1. i możesz odinstalować.

0
  • #3 13 Paź 2012 11:53
    harry88pl
    Poziom 12  

Ja również miałem ten sam problem, programem ccleaner wyczyściłem rejestr oraz niepotrzebne pliki, po tym udało mi się odinstalować, uruchomiłem ponownie komputer, zainstalowałem raz jeszcze NetBeans i wyczyściłem rejestr i teraz wszystko hula poprawnie. Wydaje mi sie że instalator ma jakiś problem przy dodawaniu danych do rejestru, gdyż po zainstalowaniu programu było chyba 9 wpisów do naprawienia z samego NetBeans.

Pozdrawiam
    Adrian

0