Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tester napięcia 2pin Voltcraft VC56, LCD, CAT III

05 Oct 2012 19:45 3243 8
  • Level 9  
    Czy ktoś może ma opinię na temat tego próbnika »Tester napięcia 2pin Voltcraft VC56, LCD, CAT III i jak on się ma do UNI-T UT15C -zastanawiam się nad kupnem jednego znich.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 38  
    Zerknąłem na te modele i jeśli dobrze widzę to ów voltcraft ma duży ekran LCD i na nim linijkę napięciową stanowczo nie podoba mi się to a nie dojrzałem funkcji wskaźnika kierunku faz, zaś unit ma linijkę LED jako wskaźnik napięcia i dodatkowy wskaźnik napięcia LCD i ma wskaźnik kierunku faz no i oba mają chyba tester ciągłości z tego co zobaczyłem na obrazkach.
    Używam inne ale najważniejsze jest w nich jedno czy maja sprawne baterie czy nie zawsze działa linijka LED i mam rzetelną informacje o obecności napięcia. Z dwojga tego wybrał bym unita.
  • Level 9  
    Dzieki ,taki bedzie mój wybór.Pozdrawiam!
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke

• Level 26  
    Witam Czy kupiłeś ów przyrząd?
    Jeżeli tak to proszę sprawdź mi czy prawidłowo pokazuje kolejność faz, pytam gdyż kupiłem wskaźnik napięć Sonel P2 i kłamie zawsze pokazując w prawo!
    Prawidłowo działa jedynie gdy pozbawię się jednego obuwia.
    Czy polski elektryk musi mieć spocone nogi i dziurawe buty?
    Napisz jak to jest w Twoim przypadku bo jak pokazuje prawidłowo to Sonela sprzedam i kupię sobie taki.
  • Level 38  
    Łoś ty masz problem by buta zdejmować wystarczy jak na robocie będziesz chodził w tureckich klapkach i podczas sprawdzania wirowania faz dokonasz samo uziemienia się poprzez dziwne wykrzywianie palca u stopy no tego dużego palucha :D
    Ręce mi opadły jak sprawdzałem fazy nim " kurna popsuł się " ale mówię baterie wymienię może to one wymieniłem nic zrezygnowany jak ... a tu nagle jakoś uziemiłem się i działa ok :D Z fluke T-120 nie mam problemu działa OK ale chyba sonel tak ma bo w mierniku instalacji też mam dotykowa sondę-start pomiaru i jak coś jest nie tak z PE to powinien miernik zasygnalizować to a obuwie powoduje wprowadzanie w błąd :| No cóż niema ideałów pozostaje się pogodzić z tym i wozić z sobą normalny wskaźnik faz z 3 kabelkami :D albo się uziemiać :D
    Krótko ten typ tak ma :D

• Level 26  
    Dzięki za odpowiedź, w firmie producenta mnie troszkę olali miernik wrócił z serwisu i nie napisali nic w karcie gwarancyjnej twierdzą że wszystko jest ok.
    Szlak mnie trafia bo zdarza mi się pracować w obecności naszych zachodnich sąsiadów , oni mają wszystko Fluke i jeden Niemiec stojąc na plastikowej drabinie w porządnych butach posługiwał się takowym 2 przewodowym testerem i problemu z nim nie miał. Co gorsza wedle prawideł powinno się pracować w dielektrycznym obuwiu, co wtedy na to konstruktorzy Sonela?
    Ja stojąc w Salomonach staram się łokciem dotknąć jakiejś rury albo proszę gapia by mnie za szyję złapał i wtedy miernik jako tako działa.
    Najgorsze jest to , że kupując go kierowałem się firmą i tym wykrywaniem kolejności faz metodą 2 przewodową.
    Nie ma co ciągnąc tematu kupię sobie Fluke.
    Mam 3 przyrządy Sonela i każdy posiada przynajmniej 1 wadę.
  • Level 38  
    :D no tak bywa. Kup se normalny wskaźnik faz za 160zł i po bólu będzie tylko nie kupój z LCD jak co bo za delikatny w razie upadku mam i się właśnie obawiam o LCD lepiej z LED :D Ale jak by nie ten feler to wskaźnik fajny :D
  • Level 14  
    Osobiście polecam Eazy Volt II.
    Mam go kilka lat,działa bezproblemowo, nie posiada wad Sonela a jest tańszy od porównywalnego Fluke T140