Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows server 2003 SBS nie można uruchomić błąd STOP 0x0000007B

kafus6 05 Oct 2012 20:13 2937 5
 • #1
  kafus6
  Level 14  
  Witam,

  Przy awarii sieci elektrycznej pojawił się problem z windows server 2003 sbs- nie chce się uruchomić.
  Dochodzi do momentu ładowania paska windowsa po czym pojawia się czarny ekran- w tym momencie pozostawiłem serwer na całą noc, ale nic nie ruszyło. Żaden inny tryb uruchamiania nie pomaga tj. reakcja taka sama (ostatnia dobra znana konfiguracja, tryby awaryjne itp). Udało mi się wejść w konsole odzyskiwania (CD). Po instrukcji CHKDSK /p /r oraz po FIXBOOT i FIXMBR sytuacja uległa zmianie, mianowicie wyskakuje blue screen z błędem: STOP 0x0000007B (0xF78A2A94, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000).
  W biosie żadnych ustawień nie zmieniałem oprócz kolejności bootowania.
  Wyciągnąłem dysk i wsadziłem do innego komputera jako drugi po czym okazało się, że windows wskazuje złą wielkość partycji (screen), tak samo jest gdy wejdę we właściwości dysku(screen). Inne partycje tego dysku są ok.
  Programem Partition Wizard zrobiłem kopie dysku (ps. program pokazuję dobrą wielkość dysku!), po czym okazało się, że kopia dysku również wskazuje złą wielkość partycji.
  Nie wiem co mogę jeszcze zrobić, aby nie formatować dysku.
  Sprawdziłem dysk pod kątem wirusów, złych sektorów etc. Wszystko ok.

  Nie chcę formatować ze względu na wszystkie ustawienia serwera. Czy ma ktoś jakieś pomysły? Siedzę nad tym kilka dobrych godzin i nic mi już do głowy nie przychodzi. Proszę o pomoc

  Windows server 2003 SBS nie można uruchomić błąd STOP 0x0000007B Windows server 2003 SBS nie można uruchomić błąd STOP 0x0000007B
 • #2
  kafus6
  Level 14  
  Naprawdę nikt nic nie wie?
 • #5
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Atrybut ID 200 ( C8 )
  Write Error Rate (Multi Zone Error Rate)
  Częstość błędów zapisu. Atrybut ten wskazuje na łączną ilość błędów zapisu podczas zapisywania sektora. Im wyższa wartość RAW, tym gorszy stan powierzchni dysku i/lub mechanicznego podsystemu.
  Krytyczny: Nie (Im niższa wartość tym lepiej)
  Atrybut 198 ( C6 )
  Uncorrectable Sector Mount (Offline scan UNC sectors)
  Ilość nie korygowalnych błędów. Wartość RAW tego atrybutu wskazuje łączną ilość nie korygowalnych błędów podczas odczytu/zapisu sektora. Wzrost wartości tego atrybutu wskazuje na ewidentne defekty powierzchni dysku i/lub problemy z podsystemem mechanicznym dysku.
  Krytyczny: Tak (Im niższa wartość tym lepiej)

  Atrybut 199 ( C7 )
  UltraDMA CRC Error Count
  Łączna ilość błędów CRC w trybie UltraDMA. Wartość RAW atrybutu wskazuje ilość błędów wykrytych przez CRC podczas przesyłania danych w trybie UltraDMA. Najczęstszym powodem błędów są problemy z taśmą-kablem komunikacji danych. Parametr ten nie zmniejsza się po usunięciu usterki kabla.
  Krytyczny: Nie (Im niższa wartość tym lepiej)


  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html
 • #6
  kafus6
  Level 14  
  To co napisałeś wyżej wyczytałem z twoich postów wcześniejszych w innych wątkach, ale.

  1.Utworzyłem kopie dysku programem Partition wizard- czy bad sektory przenoszą się również? bo ten drugi dysk też jest źle odczytywany przez windows i również nie odpala się winda.
  2. Jeśli naprawię lub kupie nowy dysk, to jak odzyskać wszystkie ustawienia windowsa itp. bez konieczność jego instalacji? czy jest to w ogóle możliwe ?