Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford mondeo mk2 '00 - tcs/abs uszkodzone po zwarciu

latro 05 Oct 2012 21:32 3501 4
Bosch
    latro
    Level 11  
    Witam!

Mam problem z Fordem mondeo mk2 2000r. Gazownik jak montował gaz wwiercił się w wiązkę elektryczną prowadzącą do komputera abs/tcs i zrobił zwarcie 5 przewodów. Po bolesnej przeprawie u elektryków kilku stwierdzono ostatecznie że dioda prostownicza w komputerze się spaliła, przez to tylne lewe koło nie jest odbierane przez kompa. Ponoć żeby wymienić kompa w v6 trzeba wyjąć silnik. Kombinuję żeby jakoś obejść tę czynność, dlatego poszukuję schematu elektrycznego komputera abs/tcs oraz schematu podłączenia wiązki elektrycznej. Może dam rade jakoś rozwiercić ten komputer i wlutować diodę potem hermetycznie zalepić.

Jeżeli ktoś posiada schemat komputera abs/tcs do mondeo mk2 v6 2000rok. to proszę bardzo o kontakt.

pozdrawiam
    Sebastian
  • Bosch
    Ireneo
    Level 42  
    latro wrote:
    Gazownik jak montował gaz wwiercił się

latro wrote:
    Kombinuję żeby jakoś obejść tę czynność

A dlaczego nie kombinuje tego gazownik?Nie ma reklamacji?
  • Bosch
    latro
    Level 11  
    Gazownik nie przyznał się, lecz nie wiedział że się interesuję elektroniką i go elegancko przejrzę. Długo by tłumaczyć. Ostatecznie zgodziłem się aby auto naprawił inny mechanik ale nie on, bo jak znów coś skopie to się nie pozbieram, a przecież hamulce to bezpieczeństwo. Niestety nie szło się z nim dogadać i instalacje gazową otrzymałem w prezencie. Do błędu się gazownik przyznał jak już dowody wyciągnąłem na wierzch. Taki fajny gość.
    User removed account
    User removed account  
    latro
    Level 11  
    Udało mi się namierzyć kostkę i jeszcze kompa bym potrzebował.

ford mondeo mk2 '00 - tcs/abs uszkodzone po zwarciu

Jaki w moim v6 jest komp tego nie pamiętam, jutro zajrzę pod maskę. Nie wiedziałem że może być tyle. Autko sprowadzone z Danii i komp jest oryginalny tzn. fabryczny.