Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B570e - Instalacja Windows 7 na laptopie z FreeDOS

herbut5 06 Paź 2012 09:25 14082 6
  • #1 06 Paź 2012 09:25
    herbut5
    Poziom 7  

Witam, niedawno zakupiłem laptopa Lenovo B570e bez systemu. No i mam problem z instalacją Windowsa 7 na nim. Próbuje odpalić z płyty, daje F12 i wybieram z napędu DVD i wyskakuje jakiś freedos 123 initdisk i tam trzeba ustawić datę, godzinę a potem wyskoczy C:/ i tyle.

Lenovo B570e - Instalacja Windows 7 na laptopie z FreeDOS

Nie wiem o co chodzi, dodam że na stacjonarnym płyta chodzi. Jest jeszcze opcja F2 i tam wyskakuje Phoenix SecureCore Tiano Setup i są do wyboru Information, Configuration, Security, Boot, Exit. Możliwe, że tutaj mam coś źle przestawione. Wstawiam zdjęcia, zerknijcie na to bo sam nie wiem co robić.

Lenovo B570e - Instalacja Windows 7 na laptopie z FreeDOS Lenovo B570e - Instalacja Windows 7 na laptopie z FreeDOS Lenovo B570e - Instalacja Windows 7 na laptopie z FreeDOS Lenovo B570e - Instalacja Windows 7 na laptopie z FreeDOS Lenovo B570e - Instalacja Windows 7 na laptopie z FreeDOS

• #2 06 Paź 2012 09:38
    rudzielec102
    Poziom 12  

Mi to wygląda na jakąś płytę recovery lub niebotowalną, próbowałeś innej płyty?? Jesli nie to spróbuj, powinno pójść.

Przepraszam, nie doczytałem o tym, że płyta na innym komputerze działa.
    W biosie w zakładce "configuration" w lini "SATA controller working mode" zmień z AHCI na bodajże IDE, i spróbuj wtedy.

• #3 06 Paź 2012 09:57
    herbut5
    Poziom 7  

Ale tam nie ma opcji IDE tylko Compatibile??

• Pomocny post
    #4 06 Paź 2012 09:58
    rudzielec102
    Poziom 12  

Spróbuj :) i daj znać, jeśli się nie uda to się pomyśli, ewentualnie jak pisałem, spróbuj z inna płyta, nie zaszkodzi.

• #5 06 Paź 2012 10:07
    herbut5
    Poziom 7  

IDE nie ma napewno, z opcją Compatibile też nie dziala. Jeszcze mi została inna płytę spróbować, ale to dopiero jutro bo od kolegi pozycze. Macie jeszcze inne pomysły jak to zrobić???

• #6 06 Paź 2012 22:00
    gallus [pl]
    Poziom 31  

Sprawdź na innej płycie, pewnie masz już trochę wyeksploatowany nośnik i słabej jakości slim w laptopie nie odczytuje poprawnie bootsectora a napęd w stacjonarnym daje radę, mam tego laptopa w wersji B570 również bez systemu i W7 Ultimate hula bez problemu :)

• #7 06 Paź 2012 22:45
    herbut5
    Poziom 7  

Nagrałem sobie jeszcze raz na nowej płycie Windowsa przez PowerISO i odpaliło elegancko. Teraz śmiga na Win 7U fajnie. Dzięki za podpowiedzi, bo pewnie bym nie wpadł że to płyta. Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME