Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna Alton 70 - jak uszczelnić?

Xelir 06 Paź 2012 10:34 978 3
  • #1 06 Paź 2012 10:34
    Xelir
    Poziom 8  

Witam.
    Kupiłem kolumny Alton 70, w jednej do wymiany był głośnik niskotonowy, wymieniłem na oryginał i teraz okazało się, że jest nieszczelna, bo jak jest piosenka z jakimś lepszym basem i podgłoszę to charczy jakby miało ją rozerwać (gdy ścisnę ją z boków rękami to jest git). Jak i czym ją uszczelnić bez całkowitego rozbierania?

0 3
  • #2 06 Paź 2012 10:42
    matis057
    Poziom 33  

Najprawdopodobniej masz zawieszenie górne do wymiany. :)
    Nowe zawieszenie to wydatek około 16zł.

0
  • #3 06 Paź 2012 10:56
    Xelir
    Poziom 8  

Zawieszenie jest git, bo jak głośnik nie jest w kolumnie to ładnie pyka, nie charczy ani nic.

0
  • #4 06 Paź 2012 13:46
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Xelir napisał:
    w jednej do wymiany był głośnik niskotonowy, wymieniłem na oryginał i teraz okazało się...
    matis057 napisał:
    Najprawdopodobniej masz zawieszenie górne do wymiany. :)
    Kolega umie czytać ze zrozumieniem ? Poza tym, czy jeśli byłaby to wina zawieszenia, to czy ściśnięcie kolumny dałoby poprawę ?
    Xelir napisał:
    Czym uszczelnić kolumne?
    Szpachlówka do drewna, silikon, kleje do drewna.
    Ja bym zrobił jeszcze jeden test. Zakryj tunele (szczelnie) i wciśnij membranę głośnika. W przypadku szczelności powinna ona powoli wrócić do pozycji neutralnej. W przypadku nieszczelności wróci ona natychmiast a i będziesz mógł wyczuć nieszczelność.
    Czemu to polecam ? Bo kolumna nie musi być nieszczelna, może nie być sztywna. Wtedy wypadałoby wkleić usztywnienie wewnątrz obudowy.

0