Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dodge caravan 1993 - Pompa paliwa.... Gdzie jest?

chudzior 06 Oct 2012 13:34 2667 10
    chudzior
    Level 9  
    Witam Serdecznie! Mam mega PROBLEM! Mój Dodge Caravan 3.0 Benzyna + LPG, 1993 rok, przestał odpalać... Tzn Kręci ale mam wrażenie, jakby do silnika nie dochodziło paliwo. To chyba będzie pompa paliwa albo filtr paliwa. Gdzies w tych podzespołach widzę przyczynę, i tu pojawia się problem bo nie mam pojęcia jak dostać się do pompy paliwa i gdzie jest ten filtr paliwa... Będę bardzo wdzięczny gdy ktoś mnie uświadomi! Pozdrawiam!
    chudzior
    Level 9  
    Źle napisałem, chodzi o to czy dostane sie do niej ze srodka auta, czy musze sciagac zbiornik?
    sebek3
    Level 29  
    W sporej ilości samochodów pod tylnym siedzeniem jest klapka, przez którą można dostać się do pompy. Nie wiem jak w dodgu, ale możesz zobaczyć.
    chudzior
    Level 9  
    Tak wlasnie myslalem, ale wolalem sie upewnic, chociaz znajac moje szczescie rozbiore fotele, zerkne i okaze sie, ze musze sciagać bak! ha Właśnie wrocilem z auta i probowalem go jeszcze awaryjnie na gazie odpalić... troszeczke sie załamałem, bo auto dalej nie odapala, mimo ze jest benzyna i gaz...a jak wlalem paliwo tam gsdzie przychodzi powietrze (odrobine) to auto jakby załapało... hmm ktoś wie może co to może być??
    sebek3
    Level 29  
    Kiedy filtry wymieniałeś ? Słychać w ogóle, czy pompa pracuje ? W okolicy baku powinno dać się ją usłyszeć.
    Foteli na razie nie rozbieraj. Po prostu jak masz możliwość, to podnieś siedzisko do góry. I zobaczysz czy jest tam klapka, czy nie.
    chudzior
    Level 9  
    No wasnie po przekreceniu kluczyka słychać, że pompa pracuje. Filtry, no nie zmieniane od dawna... hmm czle czy to moze byc przyczyna? ze nie pali ani na paliwie, ani na gazie ( na trybie awaryjnym)
    sebek3
    Level 29  
    Wymień filtry, to podstawa.
    Bezpośrednio nie muszą być przyczyną problemu, ale pośrednio mogły się do niego przyczynić.
    chudzior
    Level 9  
    po weekendzie wymienie i dam znać ! A gdyby to jednak nie były filtry to co moze być ew. przyczyną??
    sebek3
    Level 29  
    Filtry przyczyną z pewnością nie będą, ale wymienić je trzeba.
    W pierwszej kolejności sprawdzić czy dochodzi to paliwo do silnika, a jeśli nie, to dlaczego.
    milejow
    Level 43  
    Pompy nie wyjmiesz bez wywalenia zbiornika bo nie ma żadnej rewizji w podłodze. Na listwie wtryskowej jest zaworek jak do pompowania kół i możesz sprawdzić czy dochodzi wacha. Iskra na świecach jest?