Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aprilia sr 50 - Nie odpala i zalewa świece

marcin123554 06 Oct 2012 15:12 10887 5
    marcin123554
    Level 2  
    Witam mam skuter marki Aprilia sr50 DiTech na wtrysku z 2001 roku.
    Pewnego dnia gdy praktycznie cały dzień na niej jeździłem zauważyłem że apka zaczyna przerywać tzn. przy większych obrotach odcinała i musiałem puszczać manetkę i znowu powoli dodawać gazu.. (było już to wcześniej widoczne ale jakoś nie zwracałem na to większej uwagi). Miała też problemy z odpalaniem ( za 2..3.. razem) co wcześniej było możliwe tylko po dłuższych postojach w szopie (od 3-7 dni).. Akumulator nowy.. swieca nowa.. no i pod koniec dnia pojechałem do kolegi.. trochę się grzała.. posiedziałem u kolegi do rana (bo impre mieliśmy,skuter wstawiłem do garażu ). Rano gdy chciałem odpalić, kręciła..kręciła i nie chciała odpalić.. odkręciłem świecę i zauważyłem że była kompletnie zalana.. przeczyściłem świece i wkręciłem.. kręciła i odpaliła ale zaraz zgasła spróbowałem znowu i odpaliła wsiadłem na skuter i powoli ruszyłem i w tym momencie pojawił się większy problem otóż apka nie chciała wejść na obroty (ten sam problem co przy większych obrotach.. tylko teraz przy o wiele mniejszych obrotach i prędkości.. rozwijała wtedy prędkość nie więcej jak 20km/h i to z wielkimi bólami.. potem już wogóle nie mogła się "podnieść" i gdy stanąłem skuter zgasł.. pokreciłem rozrusznikiem i nic nie odpaliła.. dopchałem skuter do domu odkręciłem świece i oczywiście cała zalana przeczyściłem.. i nie odpala..

Co to może być ? proszę o szybką odpowiedź.
    taniewino
    Level 13  
    Sprawdzałeś filtr powietrza ?. Może z jakiegoś powodu ma za dużo oleju w benzynie , mój znajomy wlał przez przypadek ropę do skutera która wymieszała się z benzyną, i skuter zachowywał mu się podobnie do twojego plus to że strasznie kopcił i się dusił na obrotach
    marcin123554
    Level 2  
    no właśnie dzisiaj tak pomyślałem o filtrze i go sprawdziłem no i jest rozdarty wymienię go i zobaczymy
    taniewino
    Level 13  
    Sprawdź też jak wygląda iskra . Napisz później sprawozdanie ;)
    marcin123554
    Level 2  
    no iskra jest bardzo dobra i to mnie właśnie zadziwiło w tym przypadku
    marcin123554
    Level 2  
    Bardzo przepraszam że tak długo ale zamówiłem filtr i mi przysłali zły odesłałem i mam !! :D włożyłem filtr.. podusiła się trochę i śmiga !! Początkowo miała ciężko ale jak ją rozgrzałem to już potem sobie radziła :D

Dodano po 1 [minuty]:

dzięki za pomoc !!