Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Sat. Pro PSAG9E - Reanimacja po zalaniu

06 Paź 2012 16:40 1341 6
  • Poziom 18  
    Witajcie.

Posiadam laptopa Toshiba Satellite Pro A300-1NS SYSTEM UNIT PSAG9E-oo900JPL komputer został zalany przez deszcz gdy był włączony i całkowicie wysiadł.
    Chciałbym spróbować wspólnymi pomysłami z Wami go przywrócić do życia.
    Od czego mógłbym zacząć?

Laptop w ogóle nie reaguje, nie włącza się, diody żadne się nie świecą nawet przy podłączonym zasilaczu.
  • Spec od komputerów
    Od wymycia i wysuszenia płyty.
    Jak duże było zalanie?
    Błąd że go próbowałeś po zalaniu uruchamiać.
    Model laptopa podaj prawidłowo.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Wyjąć akumulator, nie podłączać żadnego zasilania. Rozebrać na podzespoły, wymyć spirytusem (może być izopropylowym, nie denaturatem) przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów i pędzelka do farbek, uważać na klawiaturę, osuszyć poprzez dmuchanie. Lupa zegarmistrzowska do oka i pooglądać dokładnie na okoliczność wypaleń ścieżek, zmiany wyglądu elementów...
    Złożyć wszystko i ...zasilić. Może zadziała. Mnie w 80% udawało się przywrócić do życia tak uszkodzone sprzęty, najczęściej zalewane w "Lany Poniedziałek"!
    Powodzenia
  • Poziom 18  
    boro1234567 napisał:
    Od wymycia i wysuszenia płyty.
    Jak duże było zalanie?

Leżał sobie na deszczu dobre kilkanaście minut, zanim jełop siostrzeniec sobie przypomniał że zostawił komputer na dworze.
    boro1234567 napisał:

Model laptopa podaj prawidłowo.

Sorrka, myślałem że wszystko spisałem, zaraz edytuje pierwszy post i dopisze.
    ZAZ-y napisał:
    Witam.
    Wyjąć akumulator, nie podłączać żadnego zasilania. Rozebrać na podzespoły, wymyć spirytusem (może być izopropylowym, nie denaturatem) przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów i pędzelka do farbek, uważać na klawiaturę, osuszyć poprzez dmuchanie. Lupa zegarmistrzowska do oka i pooglądać dokładnie na okoliczność wypaleń ścieżek, zmiany wyglądu elementów...
    Złożyć wszystko i ...zasilić. Może zadziała. Mnie w 80% udawało się przywrócić do życia tak uszkodzone sprzęty, najczęściej zalewane w "Lany Poniedziałek"!
    Powodzenia

Ok, zrobię jak radzicie, na początek.

Dodano po 16 [minuty]:

Podłączyłem od tego laptopa dysk do sprawnego laptopa i nawet tego dysku w BIOS nie wykrywa, czy to oznacza, że dysk do wyrzucenia i danych z niego już nie odzyskam?
  • Poziom 16  
    A wymyłeś elektronikę w tym dysku i wysuszyłeś? Tak jak radziliśmy?
    Co do odzyskania danych, to wcale nie oznacza, że nie do odzyskania. Zależy tylko od stosunku wartości tych danych do ceny usługi odzyskania (przy założenia, że sam tego nie zrobisz); jeśli padła elektronika, to najprostsza jest metoda z podłożeniem elektroniki z takiego samego, sprawnego dysku.
  • Poziom 18  
    No niestety próby reanimacji nie powiodły się.
    Podmienię sobie matrycę bo w jednym laptopie mam uszkodzoną, a tu jest dobra, tylko nie moge zdjąć obudowy od matrycy, góra zeszła, a trzyma dół ten zaokrąglony. W Acer mam tak że otwieram ekran w linii prostej i dół wychodzi, a w tej Toshiba nie da rady go otworzyć całkiem i nie mogę tego dołu wyjąć.