Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 2,5TDI Tiptronic- żle działa skrzynia biegów.

piekaro76 06 Oct 2012 17:10 4242 3
 • #1
  piekaro76
  Level 2  
  rok temu oddałem samochód do naprawy,konkretnie autko miało duży problem ruszyć z miejsca. mechanik stwierdził iż padła skrzynia koszt naprawy 3700zł. prawdopodobnie w skrzyni zostały wymienione wszystkie elementy na nowe. autko oddano mi po naprawie niestety zaczęło mi zrzucać z 5 na 4 i coś zaczęło piszczeć w okolicy skrzyni. mechanik rzekomo usunął usterkę i tak do dziś nie mam autka.teraz do 100km/h ładnie zmienia biegi a powyżej 120km/h znów zmienia z 5 na 4.komputer wskazał błąd nieznane położenie 4 biegu. mechanik rozkłada ręce i nie wie co robić choć na codzien naprawia aut. skrzynie.co może być nadal nie tak???????????
 • #2
  romuald-f
  A/T specialist
  Niech na próbę podmieni (założy inną) płytę sterującą aby mieć pewność że usterka nie pochodzi od płyty. Jeżeli nadal piąty bieg będzie zrzucało do czwórki, to wina leży w koszu C (ten na statorze pompy oleju). Pomimo że jest stalowy to potrafią wystąpić pęknięcia nie widoczne "gołym okiem". Próba ciśnieniowa "na stole" może dopiero to wykazać.
 • #3
  piekaro76
  Level 2  
  sterownik już raz ponoć wymienił bo się poprzedni miał spalić, nie mam pomysłu na gościa to jest już 6 raz kiedy po naprawie i jeździe próbnej zwracam mu auto, teraz po ostatniej jeździe znów po przejechaniu 8km powyżej prędkości 120km/h coś głośno zaczęło gwizdać w okolicy skrzyni czy też piszczeć po chwili pracy na wolnych obrotach pisk ustał.
 • #4
  romuald-f
  A/T specialist
  Płyta sterująca znajduje się w skrzyni biegów i się nie pali. Komputer sterujący pracą skrzyni (sterownik) może i się pali ale ja nie miałem jeszcze takiego przypadku.