Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gateway FPD2185W - Wymiana spuchnietych kondensatorow pytanie?

dlugi197 06 Oct 2012 17:47 2598 5
    dlugi197
    Level 9  
    Gateway FPD2185W - Wymiana spuchnietych kondensatorow pytanie?

Monitor od 4 lat po okol 3 latach wymienilem pierwszy raz spuchniete kondensatorki te ktorych na zalaczonym obrazku brak ;) 470uF/25V LOW ESR monitorek chodzil ponad rok czasu lecz bym przez ten rok prawie pracował 13 h na dobę w porównaniu z poprzednim okresem użytkowania ;) od tygodnia ponowne objawy mruganie i czarny ekran, lecz po paru próbach włączenie i wyłącznie ponownie był obraz lecz np po włączeniu się wygaszacza lub komputra ponownie po paru włączeniach i wyłączeniach obraz sie pokazal lecz aktalni juz na to nie reaguje ponownie rozkręciłem monitor - kondensatorki znowu napuchnięte :) wiec je wlutowałem czy pomoże w dl żywotności jeśli zamiast 470uF/25V LOW ESR

Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 [dzimi]
    wlutuje te 470uF/35V LOW ESR
    Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 [dzimi]
    i czy nie zaszkodzą jesli beda o 10 v wieksze

dziekuje za odp.
    lekto
    Level 35  
    Poszukaj kondensatorów firmy Vishay, będą prawdopodobnie droższe ale firma jest bardzo dobra więc powinno się opłacać.
    dlugi197
    Level 9  
    lekto wrote:
    Poszukaj kondensatorów firmy Vishay, będą prawdopodobnie droższe ale firma jest bardzo dobra więc powinno się opłacać.

dzieki mam nadziej ze ponowna wymiana znowu pomoże a nie stal się coś wiece z czym sobe nie poradzę i pozostanie serwis ;)

co do Vishy po google widze ze trudno je dostać
    dlugi197
    Level 9  
    dzięki ;)

Proszę poprawić posty - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
    dlugi197
    Level 9  
    wymienielem kondensatorki spuchniete ale coś mi delikatnie obraz mruga a po pierwszej wymianie wszystko gralo bez mrugania jakies pomysły wymienielem te 8 kond. moze byc wina kondensatorków dalem 35 v

troche sie rozgrzał monitorek pochodził i juz mniej mruga ;)

Proszę stosować się do poleceń moderacyjnych. Regulamin pkt.3.3. Niestosowanie się do polecenia moderacyjnego może skutkować ostrzeżeniem.