Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C4 - Dziwne zachowanie nawiewu climatronic

omen24 07 Jun 2017 22:46 29064 31
  • Helpful post
    DoctorCar
    Level 18  
    Witam
    Mam taki sam problem aktualnie z C4 1.6HDI 2005r., Usterka jak powyżej. Problemem jest pojawianie się napięcia (u mnie) ok 6.5V po zapaleniu auta i wtedy dmuchawa gwałtownie rusza i przestaje działać. Jak wszystko jest ok, to napięcie 0V i dopiero stopniowo wzrasta do ok. 4V. Odpięcie wtyczki od panela klimatronika resetuje go (można kleme, ale wystarczy sam panel klim.) i jest wszystko dobrze przez kilka uruchomień. Według mnie BSI nie zawsze rozłącza zasilanie na panel (bezpiecznik F14 w BSI).
    Rozwiązałem to poprzez przepięcie zasilania panel razem z regulatorem obrotów. Odciąc od panela przewód brązowo-zółty i podłączy panel do Czerwonego cienkiego przewodu Regulatora obr. (zasilanie po zapaleniu) i teraz co zgaszenie panel startuje od nowa i wszystko jest ok juz 2 dzien.

Pozdrawiam i proszę o PLUSIKA jeśli pomogłem
    keey
    Level 11  
    Cześć, odświeżę temat. U mnie ta dmuchawa załącza się gdy ją "puknę". Rozebrałem i kończą się szczotki silnika. I teraz pytanie: gdzie kupić i jakie (typ, symbol) szczotki pasują do silnika Denso 5E2228200? Dzięki