Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Packard Bell TK85 - Kłopoty z baterią, częste wyłączanie się.

06 Paź 2012 19:59 1485 4
  • Poziom 2  
    Witam.

Posiadam notebooka Packard Bell EasyNote TK85 (Pentium P6100/ATI 5470/4GB DDR3) z którym mam bardzo wiele trudności, mianowicie:

- laptop nie startuje z baterii (po naciśnięciu włącznika słychać tylko jak wentylator działa na pełnych obrotach, ponadto trzeba wyciągnąć baterię żeby go wyłączyć)

- w komputerze, często w losowych momentach wyłącza się najpierw ekran a później po kilkuminutowym odstępie czasowym wentylator zaczyna pracować na najwyższych obrotach po czym notebook się automatycznie wyłącza

Po kilkudziesięciu próbach udało mi się zainstalować system operacyjny lecz objawy w żaden sposób nie ustąpiły - nie jestem w stanie nawet zainstalować żadnych sterowników bo wszystko się dosłownie po chwili użytkowania w systemie zawiesza.

Próbowałem już uruchamiać laptopa na jednej kości, robiłem również memtest, sprawdzałem status SMART dysku i niestety niczego się nie dowiedziałem.
  • Poziom 43  
    Chłodzenie czyste?
  • Poziom 2  
    Chłodzenie jest czyste, obudowa notebooka również nie jest nadzwyczajnie gorąca.
  • Poziom 43  
    Cęiżko cokolwiek powiedzieć.
    Wygląda na problem z GPU.

Dodano po 9 [minuty]:

Karmazynowy_Piekarz napisał:
    ponadto trzeba wyciągnąć baterię żeby go wyłączyć

Z baterią się nie włączy?
  • Poziom 2  
    Nie, na samej baterii załącza się tylko wentylator na max obroty natomiast ekran jest czarny.

Spróbowałbym zaktualizować wersję bios do najnowszej, ale boję się, że w trakcie update komputer się zawiesi.