Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca - jako serwisant lub sprzedawca. Jak to wyglada u was.

Tarvald 11 Paź 2012 14:21 12993 126
  • #31 11 Paź 2012 14:21
    JALA
    Poziom 28  

0xCOFFEE napisał:
    Jaka jest różnica w Naszym zawodzie między górnikiem a lekarzem ? Żadna - oni są specjalistami w tym co robią - my też pracujemy w ciężkich dla zdrowia warunkach - komputer - oczy, kręgosłup siada, 40stka i pach, skolioza, opary z lutownicy no i nie doceniony stres psychyczny - zobowiązania z klientem

Idąc tym tokiem myslenia, to każdy zawód mozna podobhnie potraktować. Kopidoł czy Pani na kasie w markecie też ma schorzenia zawodowe, mniej lub bardziej uciążliwe od opisanych przez Ciebie...

• Servizza
  • #32 11 Paź 2012 14:27
    marek216

Poziom 43  

Ujmę to inaczej, jak ktoś czuje się na siłach, ma ochotę na kredyt na kilka lat i czuje się wykorzystywany przez pracodawcę to polecam przejść "na swoje".
    Będziesz robił to samo, dostawał jeszcze więcej telefonów i zastanawiał się skąd nabrać na opłaty. Tylko proszę zacząć opowieści o złych pracodawcach jak się niższy ZUS po dwóch latach skończy.

Ja ruszyłem na swoim mając 28 lat, od zera i z kredytem - polecam, fajne doświadczenie.

• #33 11 Paź 2012 14:30
    JALA
    Poziom 28  

marek216 napisał:
    jak ktoś czuje się na siłach, ma ochotę na kredyt

Żeby dostać kredyt trzeba wykazywać dochody (płącić podatki) - jak przyjdzie od każdej naprawy oddawać VAT a p[otem dochodowy (jak wyliczyłem wcześniej z 20zł zostanie w kieszeni 13zl) to i odechce się kredytu... A przy działalności na zero też żaden bank kredytu nie da...

Jeżeli ktoś chce kredyt i na umowie kwotę większą, niech powie szefowi... tylko trzeba mieć świadomość, że z 2,2k na rękę zrobi się mniej, pomniejszone o składkę na ZUS i podatek dochodowy... Bo przecież szef tego nie za sponsoruje...

• #34 11 Paź 2012 14:36
    0xCOFFEE
    Poziom 8  

JALA napisał:
    0xCOFFEE napisał:
    Jaka jest różnica w Naszym zawodzie między górnikiem a lekarzem ? Żadna - oni są specjalistami w tym co robią - my też pracujemy w ciężkich dla zdrowia warunkach - komputer - oczy, kręgosłup siada, 40stka i pach, skolioza, opary z lutownicy no i nie doceniony stres psychyczny - zobowiązania z klientem

Idąc tym tokiem myslenia, to każdy zawód mozna podobhnie potraktować. Kopidoł czy Pani na kasie w markecie też ma schorzenia zawodowe, mniej lub bardziej uciążliwe od opisanych przez Ciebie...

Święta racja - tyle, że ''kopidołem'' lub paną na kasie może być każdy przygarnięty z ulicy - inaczej ceni się człowiek pracując z sercem i będąc kimś niemal niezastąpionym w firmie, kimś na kogo się liczy, a ten spełnia oczekiwania poczynając od pracodawcy, współpracowników na klientach kończąc, kiedy pijąc poranną kawę zamiast newsweeka czytasz nowości na hostingu. Ale nie ten temat chciałbym ciągnąć, bo jest racja w tym co napisałeś.
    Naprawdę chciałbym znaleźć sens mojej pracy, czy nie zmienić branży, dlatego liczę na wszystkie wypowiedzi.

• #35 11 Paź 2012 14:43
    marek216

Poziom 43  

0xCOFFEE napisał:

Święta racja - tyle, że ''kopidołem'' lub paną na kasie może być każdy przygarnięty z ulicy

Nie wiesz o czym piszesz. Jestem w stanie przyjąć zakład że 90% ludzi wykopując dołek na starym grobie zrezygnowałoby przy pierwszym podejściu.

JALA kredyt można dostać na rozpoczęcie działalności to raz, dwa na mamę babcie, itd.
    Większość pracodawców podbija takie kwoty na wnioskach kredytowych jakie im podsuniesz w granicach rozsądku. Kredyty gotówkowe do chyba 30000 tysięcy nie są weryfikowane w US.

Chcieć to móc, a nie narzekać.

• Servizza
  • #36 11 Paź 2012 14:47
    JALA
    Poziom 28  

0xCOFFEE napisał:
    'kopidołem'' lub paną na kasie może być każdy przygarnięty z ulicy

Kopidoł myśli tak samo o serwisancie GSM

marek216 napisał:
    Chcieć to móc, a nie narzekać.

prawda, ale tez nie każdy chce.może na ciocie, babcie itp itd... babcia tez nie zawsze ma zdolność kredytową. Temat długi, ale można zawze kombinować.

• #37 11 Paź 2012 14:59
    tino2003
    Admin grupy GSM

0xCOFFEE napisał:
    Naprawdę chciałbym znaleźć sens mojej pracy, czy nie zmienić branży

To chyba nie chodzi o sens pracy a o wynagrodzenie jakie za nią dostajesz ;)

Ciężko Ci będzie znaleźć innego pracodawcę u którego zarobisz znacznie więcej.

Wiele lat temu pracowałem w pewnej firmie gdzie zajmowałem się pisaniem programów do obrabiarek numerycznych. Praca lekka, fajna dająca mi satysfakcję lecz mało płatna gdyż zarabiałem wtedy 2,5k na rękę gdzie w innych firmach programista robiący porównywalną pracę do mojej brał 4-5k.
    Wiele razy rozmawiałem z szefem na temat podwyżki i zawsze słyszałem, że owszem on wie, że powinno byc więcej, ale firmy nie stać na podwyżkę dla mnie.
    Wpadłem na pomysł, że zagram vabank - powiem szefowi, że od nowego miesiąca mam dostać 3,5k a jak nie to składam wypowiedzenie o pracę i zakładam własną działalność.
    Podwyżki nie dostałem, działalność założyłem którą prowadzę do dzisiaj i swojej decyzji nie żałuję.

• #38 11 Paź 2012 15:59
    basstec
    Poziom 34  

0xCOFFEE napisał:
    Naprawdę chciałbym znaleźć sens mojej pracy, czy nie zmienić branży, dlatego liczę na wszystkie wypowiedzi.

Skąd jesteś? Za 2,5k robotę znajdę Ci w 15 minut w gsm, będziesz miał mniej obowiązków ale za to musisz znosić szefa chodzącego w ciuszkach tomiego, zmieniającego auto co pól roku i mówiącego ciągle ile to on ma wydatków i jak to się ciężko żyje! Oczywiście umowa zlecenie, bo jak to kiedyś usłyszałem: a wyobrażasz sobie co będzie jak sprzedawca pójdzie na urlop?

Druga sprawa to nie wolno się dać "walić w tyłek", życie nauczyło mnie jednej, bardzo ważnej rzeczy a mianowicie nigdy nie rób więcej niż jest w Twoim obowiązku!
    Jesteś serwisantem to naprawiaj telefony, nie zajmuj się zakupami komputerów, dorabianiem szafek, nie zajmuj się reklamą tylko rób to do czego jesteś zatrudniony!
    Ja kilka lat też byłem w 2 firmach sprzedawcą, serwisantem, wystawiałem aukcje, naprawiałem telefony, naprawiałem firmowe komputery, sprzątałem, rozbudowywałem, robiłem szafki i g..... z tego miałem. A najgorsze jest to, że później jak tego nie zrobisz to już jesteś zły bo to Twój obowiązek!
    Od kilku lat nie robię więcej niż muszę bo mi nikt za to nie płaci i dobrze na tym wychodzę bo robię swoją robotę, nikt się mnie nie czepia, że nie załatwiłem reklamy na portalu czy nie zmieniłem opisu aukcji, od tego są inni, którym się płaci!

• #39 11 Paź 2012 16:35
    0xCOFFEE
    Poziom 8  

No to już wiem gdzie prawdopodobnie pracujesz :) (ale lepiej zachowajmy to dla siebie z dwóch stron, ze względu na poufne informacje, które podałem częściowo na temat pracodawcy) dzięki za dobre chęci basstec, ale jednak mierzę wyżej w okolicach 3500 - 5000 i raczej nie w GSM bo wynika, że wyżej niż 3000 PLN w normalnych warunkach pracy i z korzystną umową nie wyciągnę (pomijając fakt samozatrudnienia).
    Zgodzę się z Tobą z potencjałem - lepiej nie wykorzystywać, bo zakres obowiązków wzrasta zazwyczaj za tą samą stawkę godzinową. Jest jeszcze fakt godzin spędzonych w pracy, 2,5k mógłbym może mieć od biedy teraz gdzie jestem - z tą różnicą, że musiałbym pracować ok. 210 h to jest 50h ponad normę tego ile wynosi cały etat :)))
    No i to nie jest celem, bo bez sensu żyć tylko po to, żeby tylko pracować - gdzie rodzina, dzieci ? Musiałbym wysyłać rodzinie pocztówki z pracy chyba..

• #40 11 Paź 2012 16:48
    basstec
    Poziom 34  

0xCOFFEE napisał:
    No to już wiem gdzie prawdopodobnie pracujesz

Pracowałem raczej bo teraz pracuję gdzie indziej, ciężkie czasy nastały więc kokosów nie zarabiam, nie mam mniej niż miałem o tak i w końcu normalna umowa o pracę na więcej niż cały etat! Też jednak mocno myślę nad zmianą branży bo tendencja trochę spadkowa chyba, że mi spłynie z nieba jakaś gotówka duża to sam otworzę serwis.

0xCOFFEE napisał:
    ale jednak mierzę wyżej w okolicach 3500 - 5000 i raczej nie w GSM bo wynika, że wyżej niż 3000 PLN w normalnych warunkach pracy i z korzystną umową nie wyciągnę

100% racji, widzę, że po jednej stronie barykady jesteśmy ale jak to mówią, ktoś musi robić żeby kto inny mógł liczyć pieniążki ;)
    Czasami sobie tłumaczę, że widocznie jestem za głupi żeby rządzić więc mną rządzą.

• #41 11 Paź 2012 16:55
    marek216

Poziom 43  

basstec napisał:
    chyba, że mi spłynie z nieba jakaś gotówka duża to sam otworzę serwis.

Więc do swoich oczekiwań finansowych pamiętaj żeby doliczyć: ok 1000 zł ZUS, 41% z tego co zarobisz odpalisz na podatki, utrzymanie firmy ( czynsze opłaty ) i rozwój ( zakup nowego sprzętu, naprawa posiadanego ), zabezpieczenie finansowe na części - minimum 2k. Jak przerobisz sprzętu na 10k to te 2-3 zostaną dla Ciebie. Wychodzi jak etat a bez bólu głowy.

Osobiście mam firmę i nie zamierzam z niej rezygnować jednak wiem jakim kosztem.
    Praca u siebie ma jeden + : nikt nie mówi ci co masz robić.
    Oraz podstawowy - : nikt za ciebie nic nie zrobi.

• #42 11 Paź 2012 17:06
    basstec
    Poziom 34  

marek216 napisał:
    Jak przerobisz sprzętu na 10k to te 2-3 zostaną dla Ciebie. Wychodzi jak etat a bez bólu głowy.

To mówisz o samym serwisie, który w zasadzie jest wabikiem i to Ci robi renomę na mieście a jest jeszcze sprzedaż a ile tu można zarobić każdy w branży wie.

marek216 napisał:
    pamiętaj żeby doliczyć: ok 1000 zł ZUS, 41% z tego co zarobisz odpalisz na podatki, utrzymanie firmy ( czynsze opłaty )

Nie pracuję w branży od miesiąca i wiem ile kosztuje utrzymanie, zusy, podatki.

Jeżeli mojego obecnego szefa stać żeby płacić za mnie normalną umowę a wcześniejszego nie było mimo, że zarabiał X razy tyle to o czym tu gadać co?

• #43 11 Paź 2012 17:32
    marek216

Poziom 43  

basstec napisał:
    Jeżeli mojego obecnego szefa stać żeby płacić za mnie normalną umowę a wcześniejszego nie było mimo, że zarabiał X razy tyle to o czym tu gadać co?

Tylko o takiej opcji mówię - jeśli zarabiasz odpowiednio dla pracodawcy to stać go na taką umowę jaką masz.

basstec napisał:
    To mówisz o samym serwisie, który w zasadzie jest wabikiem i to Ci robi renomę na mieście a jest jeszcze sprzedaż a ile tu można zarobić każdy w branży wie.

Prowadzę szerszy zakres usług niż GSM i praktycznie nie mam sklepu - szkoda mi na to czasu. Jak miałem sklep to sporo czasu szło właśnie na pogadanki z klientami a sprzęt leżał niezrobiony.

• #44 11 Paź 2012 18:25
    0xCOFFEE
    Poziom 8  

Wiadomo od dawien dawna, że każdy chce mieć tyle na ile zasługuje - przedsiębiorca zawsze będzie miał więcej niż pracownik - to jest normalna tendencja i wątpię, by ktoś podważył tą teorię tutaj. Z tego co wynika po przeczytaniu niektórych doświadczeń z Waszych Panowie, dochodzę do wniosku, że najlepiej opłaca się założyć własne przedsiębiorstwo. Ale gdyby w ten sposób myśleli wszyscy, to każdy chciałby mieć swoją firmę po to by więcej zarabiać.
    Nie wymyślam takich wynagrodzeń z palca (nie kieruje się chciwością materialną, ale chęcią życia jak przeciętny polak - mieć jakiś komfort życiowy, oszczędności itp.), wg danych z GUS od kilku lat przeciętny Polak zarabia 3500 - 3700 PLN. Z moich obserwacji wynika, że nie jestem na chwilę obecną wskazać palcem osoby, która może nazwać siebie osobą zarabiającą na przeciętnym poziomie, bo ogrom wydatków i opłat w porównaniu do wynagrodzeń mogłyby nazwać mnie i wielu innych moich kolegów z branży i nie tylko nie przeciętnie, a nawet ubogo i w nędzy. A ostatnie dane z 17 lipca 2012 cytuję: ''Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu wzrosło o 3,8 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosło o 4,3 procent i wyniosło 3754,48 złotych, podał Główny Urząd Statystyczny.''
    Ktoś może się nie zgodzić - ale to są oficjalne dane i wcale nie dotyczą sektora dużych przedsiębiorstw, a nawet przeciwnie - przedsiębiorstw które zatrudniają nie mniej niż 8 pracowników. Z góry uświadamiam - biorę pod uwagę region, wielkość miasta i stanowisko - są tacy, którzy zarabiają nawet 8k jako pracownik. W świetle znajomości branży i szacowanych obrotów podmiotu pracodawcy, możemy łatwo określić czy naszego szefa stać na bynajmniej przeciętne życie, które jak wielu wie kosztuje i wcale nie mało :)

Nie chciałbym za bardzo iść w kierunku offtopa, bo na pewno wiecie jak szukać dane w google. Chciałem tylko zobrazować ambicje, które wg mnie nawet nie pozwalają na osiągnięcie standardu życia więcej niż przeciętny, wg statystyk ;) Brakuje m i prawie połowa, by nazwać się przeciętnie zarabiającym - a są i tacy, którzy robią za 6 zł/h ....

• #45 11 Paź 2012 19:11
    irkor
    Poziom 27  

0xCOFFEE napisał:
    ........ Jaka jest różnica w Naszym zawodzie między górnikiem a lekarzem ? Żadna - ......

Gdy bym był złośliwy w stosunku do tego działu elektrody, to bym powiedział:
    "Co Wy Młodzi Serwisanci GSM możecie wiedzieć o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej."
    No, ale nie o to chodzi. Wiecie czym Wy różnicie sie od lekarzy;
    Ano tym, że oni są inteligentnymi ludźmi, potrafiącymi cenić swoją wiedzę i zdolności. Natomiast Wy Młodzi Serwisanci GSM, aby pozbyć się konkurencji "zza rogu" będziecie robić wszystko za przysłowiowe 5 zł.
    Trochę dziwne, że na profesjonalnym forum GSM, tematy takie jak ten urastają do kilku stron, a wątki wnoszące coś wartościowego są skrzętnie usuwane.

• #46 11 Paź 2012 19:22
    basstec
    Poziom 34  

irkor napisał:
    Natomiast Wy Młodzi Serwisanci GSM,

No jeżeli człowieka, który ma 30 na karku, pracujący ładnych parę lat w zawodzenie nazywasz młodym serwisantem to Ci współczuję braku tego co sam napisałeś:
    irkor napisał:
    są inteligentnymi ludźmi, potrafiącymi cenić swoją wiedzę i zdolności

• #47 11 Paź 2012 20:11
    JALA
    Poziom 28  

0xCOFFEE napisał:
    Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu wzrosło o 3,8 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosło o 4,3 procent i wyniosło 3754,48 złotych, podał Główny Urząd .

zgadza sie, zapomniałeś tylko o tym, ze ta kwota jest kwotą BRUTTO... czyli na reke dostaniesz coś wlasnie pomiędzy 2-2,5k...

• #48 11 Paź 2012 20:14
    0xCOFFEE
    Poziom 8  

3750 brutto to jest 2679 zł netto ... mój błąd :)))

• #49 11 Paź 2012 20:17
    JALA
    Poziom 28  

Netto to zalezy od tego na jaką skale podatkową wejdziesz 18/32... W każdym razie już woemy, że średnia to na rękę właśnie ok 2,5 tyś...

• #50 11 Paź 2012 20:22
    marek216

Poziom 43  

irkor jak będziesz w okolicy Raciborza jesteś zobowiązany poleceniem służbowym zameldować się u mnie na piwo :)

To, że wielu żeby tylko zarobić obniża ceny do takiego poziomu, że aż w uszach piszczy. Później żale, że mało zarabiają. Ku mojemu szczęściu ogarniamy sprzęty wykraczające poza GSM. Jak słyszę że ktoś wymienia gniazdo USB za 30 zł to pukam się w głowę - może całkiem za free to robić bo z tego co zostanie "na czysto" to nawet na frytki w "chamerykańskiej" sieci braknie. Ale sami jesteście sobie winni.

basstec napisał:
    No jeżeli człowieka, który ma 30 na karku, pracujący ładnych parę lat w zawodzenie nazywasz młodym serwisantem to Ci współczuję

Nie ma dla mnie znaczenia ile ma lat i ile lat pałęta się po serwisach tylko co potrafi zrobić i jaki ma przemiał. Znam zdolnego elektronika, ale niestety przemiał sprzętu mierny.

0xCOFFEE dla jasności podane wynagrodzenie to średnia brutto :!:
    http://www.wynagrodzenia.pl/dane_gus.php
    Co daje 2634,39 netto.

Dalej jak podniesiesz społeczeństwu mającemu obecnie pensję najniższą krajową do obecnej średniej to co się stanie z obecną średnią :?: Tak można bez końca :!: Matematyka jest nieubłagana :?:

Panowie zanim zaczniecie pisać bo coś gdzieś zadzwoniło to proponuję się douczyć :!:

• #51 11 Paź 2012 20:36
    basstec
    Poziom 34  

marek216 napisał:
    To, że wielu żeby tylko zarobić obniża ceny do takiego poziomu, że aż w uszach piszczy. Później żale, że mało zarabiają
    irkor napisał:
    Natomiast Wy Młodzi Serwisanci GSM, aby pozbyć się konkurencji "zza rogu" będziecie robić wszystko za przysłowiowe 5 zł

Czy chociaż jeden z tu piszących oprócz irkor'a coś wspomniał serwisie po 5zł? Przestańcie pier..... Widać jak traktujecie tych, którzy u kogoś pracują, swoich pracowników pewnie podobnie...

• #52 11 Paź 2012 21:00
    marek216

Poziom 43  

basstec mylisz pojęcia. Ja mam pretensje do firm obniżających ceny, a nie do pracowników tych firm.
    To jako komentarz do tego, że nie widzicie szans na wysokie zarobki w branży GSM.

Tyle słowem wyjaśnienia.

• #53 11 Paź 2012 21:01
    JALA
    Poziom 28  

Nie ma co narzekać, jest wolny rynek, praca niewolnicza dawno się skończyła - pracownik może w każdej chwili zmienić pracę a nawet iść na swoje a pracodawca zawsze może zmienić pracownika lub całkiem zlikwidować miejsce pracy... Nawet małżeństwo nie jest na całe zycie ;) kto więc mówi, że praca musi być do końca życia... skoro którakolwiek ze stron nie jest zadowolona to nic tylko zmieniać...

• #54 11 Paź 2012 21:11
    basstec
    Poziom 34  

Marek, czy tu ktoś wspomniał, że mało wyrabia na naprawach? Widzę, że Ty mylisz pojęcia. Rynek GSM już zweryfikował 5pln bo można powiedzieć prawie skończyły się simlocki a Ci co się nauczyli czegoś to i zaczęli się cenić a reszta odpadła. Gorzej mają serwisanci laptopów, jak widzę, że ktoś robi reballing za 100zł to mnie zalewa ale cóż.

JALA napisał:
    praca niewolnicza dawno się skończyła

Nie powiedział bym, raczej przybrała inną formę.

• #55 11 Paź 2012 21:22
    marek216

Poziom 43  

basstec napisał:
    jak widzę, że ktoś robi reballing za 100zł to mnie zalewa ale cóż.

A jak zapytasz na czym, odpowiedź to: hotem.
    Za 100 zł to 2 lata stacje by spłacał - koszt stacji to ok 8000.
    Po tym okresie elementy grzewcze do wymiany i znowu 2k z portfela.

Dlatego żaden serwis pracujący na porządnej stacji w detalu nie robi reballa poniżej 250zł.

Rynek nie zweryfikował pięciozłotówkowców - w miastach gdzie jest więcej serwisów to nadal norma.

• #56 11 Paź 2012 21:23
    Tarvald
    Poziom 13  

To fakt, macie (moze i mamy) niesamowita wiedze, ktora posiada tylko niewielu, a pracujemy za psie pieniadze. Wina jest to ze w tej branzy urzadzenia ktore naprawiamy kosztuja psie pieniadze. Czy oplaca sie wymieniac gniazdo ladowania za 100zl w telefonie wartym 200zl? Dotyk w galaxy s1 za 650 (a sam kosztuje 599) kiedy uzywke kupimy za 550? To jest glupie nie dorzeczne.
    ja zarabiam 1800zl na reke i narazie mi to pasuje. Mam 21 lat i na ta chwile robie to co lubie. ale nie ukrywam ze chcialbym zarabiac 5tysiecy a najlepiej 15. Ale to juz inna kwestia :P

• #57 11 Paź 2012 21:26
    JALA
    Poziom 28  

Druga sprawa - znacie inną branżę, w której kupuje się - jak by nie było - specjalistyczny sprzęt za 100usd, z darmowymi aktualizacjami przez kilka lat...? Weśmy np zakup takiego cyclone. Za jakieś 150zł netto... przecież to śmieszne pieniądze do tego aktualizacje darmowe itp itd... za byle program do klepania faktur trzeba zapłacić więcej i często jeszcze ma czasową licencje ;) a aktualizacje to już na pewno...

• #58 11 Paź 2012 21:28
    marek216

Poziom 43  

Tarvald napisał:
    Czy oplaca sie wymieniac gniazdo ladowania za 100zl w telefonie wartym 200zl?

Nie 100 tylko 60 i umiejętnie przekonać klienta, że 140 zł zostaje mu w kieszeni, a gniazdo w nowym może tak samo wyrwać w nowym jak wyrwał w tym co ma teraz. To nie jest trudne.

JALA "jasiu kowalski" nie kupi za 150 netto boxa, ale ty możesz nim wykonać usługę za 50 zł netto i wcale po 3 razie nie musisz robić za 5 zł "bo się spłacił".
    Należy dalej brać 50 netto - do wielu to prosta prawda nie dociera.

• #59 11 Paź 2012 21:32
    mundek223
    Poziom 29  

JALA napisał:
    Druga sprawa - znacie inną branżę, w której kupuje się - jak by nie było - specjalistyczny sprzęt za 100usd, z darmowymi aktualizacjami przez kilka lat...? Weśmy np zakup takiego cyclone. Za jakieś 150zł netto... przecież to śmieszne pieniądze do tego aktualizacje darmowe itp itd...

I po tej stronie tez leży trochę problem jak urządzenia były by droższe to niektóre osoby z gimnazjum (przykład) nie kupowały sobie boxów i robiły tele za grosze wcześniej naucząc się tego z YouTuba.

• #60 11 Paź 2012 21:38
    Tarvald
    Poziom 13  

marek216 napisał:
    Tarvald napisał:
    Czy oplaca sie wymieniac gniazdo ladowania za 100zl w telefonie wartym 200zl?

Nie 100 tylko 60 i umiejętnie przekonać klienta, że 140 zł zostaje mu w kieszeni, a gniazdo w nowym może tak samo wyrwać w nowym jak wyrwał w tym co ma teraz. To nie jest trudne.

A co z konkurencja ktora robi to za mniejsze pieniadze?
    Ja uwazalem ze mam gadane, ale z tym 140zl w kieszeni to jest dopiero mocny tekst a w dodatku prawdziwy!

Szukaj w 5mln produktów