Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung 530U3C - Brak boot mgr i błąd podczas instalacji windows 7

adix111 07 Paź 2012 11:22 1155 0
    adix111
    Poziom 9  
    Witam!
    Zakupiłem niedawno samsunga 530U3C z dyskiem hitachi 500 gb + sandisk 24 gb. Sytsem postawiony przez firmę samsung działa jak zawsze w tych przyadkach (ospale i od niechęcią), na szczęście firma dołączyła płytkę samsung media recovery.
    Chciałem pobawić się ubuntu, więc pingwin wszedł na ultraboka wywalając wsztstkie partycje (celowo to zrobiłem - mam płytę recovery przecież :| ) i problem przy starcie - bios się po raz pierwszy restartuje, za drugim razem wywala niebieskie okno drive setup (czy disk setup). Linuksa odpalam z bootloadera z hirens boot cd na pendrive. Czemu nie zainstalował się GRUB? Nie wiem.
    Pobawiłem się trochę, powót do czystej windy. Instalacja z płyty recovery - do pierwszego restaru ok, po restarcie - brak bootmgr. Odpalam dalszę instalację z pendrive, idzie jakoś, dochodzi do "kończenie instalacji", po czym niespodzianka - instalator systemu windows nie może skonfigurować systemu windows do działania na zasobach srzętowych tego komputera.
    Restarty nic nie dają. Łapię pierwszą lepszą płytę z w7 i próbuję instalować - efekt ten sam - brak boot mgr a potem wyżej wspomniany komunikat. W koncu któraś tam instalacja jakimś cudem poszła (coś w biosie przestawiłem - nie pamietam było po 2 w nocy), system (nieoryginalny) się zainstalował ale komunikat brak boot mgr pozostał - odpalam z pena.
    Chcialbym przywrócić system z płyty samsunga (na infolinii samsunga ta sama nudna gadka szmatka). Ktoś wie o co chodzi? Wyłączyłem obsługę ahci w biose. Efekt? Instalacja po restarcie nie wznawia - migający kursor.
    Zrobiłem już trochę laptopów znajomym ale takiego cyrku jeszcze nie miałem nigdy... :cry: