Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony kv2184 mt + tuner UPC - jak to ruszyć

juzwa 07 Paź 2012 11:37 1260 5
  • #1 07 Paź 2012 11:37
    juzwa
    Poziom 10  

Mam stary telewizor bez złącza SCART - Sony kv2184 mt - ma o z tyłu dwa wejścia na cinche- obraz i dźwięk, tuner UPC ma z tyłu pełno wejść min SCART.

W związku z tym kupiłem coś takiego

- uprzedzając pytania - cinche są opisane jako OUT VIDEO i OUT AUDIO

Podłączyłem jak trzeba no i nie działa - na pilocie i z przodu TV jest przełącznik TV/VIDEO - ale nic nie daje - nie wiem co zrobić aby uzyskać obraz z tunera UPC

Z góry dziękuję za pomoc.

Regulamin p.3.1.13. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 07 Paź 2012 11:47
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Wspomniany przewód, o ile nie działa, oznacza, że wtyczki chincz są jako wyjście a z drugiej strony podłączone są we właściwe końcówki w eurozłączu. Czyli, jest to przewód do połączenia np DVD z TV, ale w drugą stronę. Chincze w DVD a eurozłącze w TV. TY jednak potrzebujesz innego przewodu. Zawsze proponuje kupno przewodu z sześcioma wyprowadzeniami. Wtedy ma po trzy przewody w każdą ze stron. Czyli Video w jedną i drugą stronę, a cztery audio, to po dwa sygnały w każdą ze stron. Przy takim przewodzie, dwa przewody mają takie samo połączenie, jak masz w tym, który kupiłeś obecnie. Myślę, że powinno pomóc. Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Paź 2012 12:00
    Pablo1964
    Moderator

Zgadzam się z poprzednikiem - to jest dobre rozwiązanie. Chyba można jeszcze prościej. Czy dekoder UPC nie ma przypadkiem wyjść analogowych cinch? Załącz zdjęcie tylnej części.

0
  • #4 07 Paź 2012 12:44
    juzwa
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź

Ja w swoich działaniach podpierałem się poniższymi poradnikami:
    Poradnik 1
    Poradnik 2

Jest tam napisane, że to co kupiłem powinno wystarczyć - ale OK nie znam się, więc nie upieram się że mam rację.

Jeśli dobrze rozumiem to Tobie chodzi o takie coś:

i potem po przełączeniu TV/VIDEO mam mieć obraz z tunera UPC?

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

Dodano po 15 [minuty]:

Pablo1964 napisał:
    Zgadzam się z poprzednikiem - to jest dobre rozwiązanie. Chyba można jeszcze prościej. Czy dekoder UPC nie ma przypadkiem wyjść analogowych cinch? Załącz zdjęcie tylnej części.

Tuner ma z tyłu wyjście analogowe typu cinch

Czyli mówisz że wystarczy na tunerze i w TV spiąć cinch<-> cinch, potem przestawić na VIDEO i powinno być OK?

0
  • #5 07 Paź 2012 12:50
    Pablo1964
    Moderator

Dokładnie tak.Kabel 3 x cinch. Jeżeli tv jest monofoniczny, powinieneś na wejściu fonii zastosować dodatkowo splitter 2xcinch -> 1 x cinch.

Przypominam o konieczności poprawienia pisowni. Zgodnie z regulaminem powinienem już usunąć wątek. Daję jednak szansę do następnego postu.

0
  • #6 07 Paź 2012 18:20
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Przewód, który okazałeś na załączonym zdjęciu jest tym, który miałem na myśli pisząc w poprzednim poście. Nie podałeś który masz dekoder z UPC. O ile jest to zwykły dekoder ( UPC Mediabox standardowy ), to nie posiada on wyjścia poprzez chincze sygnału Video ( o czym wspomniał Pablo1964 ), ale tylko audio. Tak więc tylko poprzez wyjście euroscard z dekodera można w Twoim sprzęcie uzyskać głos i obraz na Sony kv2184 mt. Pozdrawiam.

0