Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator video ze starej kamery analogowej oraz mikrokamerki

MarcinK. 07 Paź 2012 12:29 1128 2
  • #1 07 Paź 2012 12:29
    MarcinK.
    Poziom 9  

Witam.

Chciałbym sporządzić rejestrator wideo, który jak w temacie zbudowany byłby ze starej kamery analogowej, a do przechwycenia obrazu nie wykorzystywałby obiektywu kamery tylko podłączoną zewnętrzną mikrokamerkę.
    Niestety nie posiadam schematu (w necie też nie mogę go znaleźć - tylko wersje płatne) i nie wiem gdzie miałbym wpiąć taką mikrokamerkę.
    Model kamery to samsung vp-j50.

Czy to przedsięwzięcie jest w ogóle wykonalne ?
    Jeżeli tak, to czy mógłbym prosić o jakieś propozycje ?

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 08 Paź 2012 11:06
    MarcinK.
    Poziom 9  

Witam ponownie.

I macie szanowni koledzy jakieś propozycje ??

0
  • #3 15 Lip 2016 11:51
    kengi85
    Poziom 6  

Schemat ideowy tego ostatniego wyobrażam sobie tak:
    1.wejścia video
    2. Przetwornik a/d
    3. Mikrokontroler
    4. Czytnik kart micro sd

Byćmoże jakiś pokaz slajdów się nagra po napisaniu oprogramowania.
    Żeby było lepiej to jakaś dodatkowa pamiętać ram szybszy procesor jakiś ROM i parę innych elementów

Dodano po 30 [minuty]:

Witam.
    Rozumiem że mikrokamerka ma złącze USB.
    Temat kamerek USB powtarza się na forum co jakiś czas i wiecznie jest bombardowany przez tych którzy nigdy nie otworzyli żadnej a przejściówkę BNC na RJ 45 nazywają konwerterem.

Sam szukam sposobu na przesłanie sygnału z takiej kamerki i rejestrację na micro sd.
    Standard USB ma swoje ograniczenia co do długości kabla.
    Być może aktywne przedłużacze rozwiązałyby problem długości kabla ale to drogie rozwiązanie.
    Co do odbioru takiego sygnału ty potrzebne prawdopodobnie są sterowniki więc najłatwiej komputer podłączyć ale przecież nie o to chodzi.

Nie znalazłem też na płytce kamerki sterownika USB więc wygląda na to że niestety wszystko jest w scalaku przetwornika i nie da się podłączyć w jego miejsce np. RS 485 chyba że przetwornik ma nóżkę i2c ale ja do mojego nie znalazłem dokumentacji.

Myślę że dokumentacja kamery jest tutaj kluczowa i konieczna przebudowa płytki niestety i to o ile to nie jest all in one.

Jeżeli chodzi o sam rejestrator analogowego sygnału to powinno być to bardziej wykonanie.

0