Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-J6510DW - zmiana języka menu

07 Paź 2012 13:11 9126 9
  • Poziom 1  
    Brother MFC-J6510DW - ustawiony język niemiecki - brak opcji wyboru innego języka w menu - jak zmienić wyświetlany język na angielski, a najlepiej na polski ?
  • Poziom 2  
    Mogę podać jak udało mi się zmienić języka w DCP-J715W. Może uda się coś z tego wykorzystać:

1. Wyłaczamy drukarkę
    2. Właczamy trzymając "Menu"
    3. Strzałką w górę wybieramy "7"
    4. Naciskamy "OK"
    5. Strzałką do góry wybieramy "4"
    6. Naciskamy "OK"
    7. Widzimy komunikat "Maintenance 74?"
    6. Wciskamy B/W Start (lub OK)
    7. Widzimy "000X" (X - od 3 do 18) to nasz obecny język
    8. Strzałkami w prawo przechodzimy na ostatnia liczbę i strzałką w górę zmieniamy na numer jaki nas interesuje.
    0003 Niemiecki
    0004 Angielski
    0005 Francuski
    0007 Norweski
    0008 Holenderski
    0013 Duński
    0016 Włoski
    0018 Hiszpański
    9. Wciskamy B/W Start
    10. Pojawia się znów napis "Maintenance"
    11. Wyłaczamy włączamy drukarkę.
    12. Będzie od razu język angielski lub menu z wyborem języka.
  • Poziom 9  
    Na 99% zmiana języka jest możliwa jedynie w serwisie. Ten model nie ma możliwości zmiany języka przez użytkownika. Ma „fabrycznie” wgrany język kraju na terenie, którego będzie sprzedawany. Zmiana języka w serwisie kosztuje 100 – 150 zł. Przypuszczam, że w grę wchodzi wkopiowanie odpowiedniego pliku przy pomocy USB.
  • Poziom 1  
    Witam
    Czy posiada ktoś już polskie lub angielskie firmware do tego urządzenia MFC-J6510DW?
  • Poziom 10  
    Witam,
    podbijam temat. Menu PL w 6510, da się zmienić ?
  • Poziom 2  
    Udało się komuś wgrać nowy język? Najlepiej z Niemieckiego na Polski?
  • Poziom 12  
    Takie ostrzeżenie i uwaga dla tych wszystkich którzy kupują (mimo, że w Polsce) urządzenia brothera z nie-polskim menu,
    Generalnie to są urządzenia z zagranicy na które Brother nie udziela gwarancji, jak wam sprzedawca powie , że jest 3 lata to was wprowadza w błąd, urządzenie takie jak pojawi się w serwisie zostanie odesłane z informacją że brak gwarancji i żeby kontaktować się z sprzedawcą więc polecam przemyśleć temat przed zakupem a nie od razu ucieszyć się że zaoszczędzi się 30-40 zł przy zakupie.

• Poziom 20  
    Witam.

Taka zmiana jest oczywiście możliwa nawet na dowolny język posiadając komplet oprogramowania serwisowego (dokumentacja, sterowniki, firmware) - usługa u mnie odpłatna 60zł + VAT 23% i koszty wysyłki zwrotnej, pobraniowej, szczegóły na PW. W sumie to około 100zł brutto.

NIE UDOSTĘPNIAM OPROGRAMOWANIA, FIRMWARE - PROSZĘ WCALE NIE PISAĆ DO MNIE JEŚLI NIE CHCESZ SKORZYSTAĆ Z ODPŁATNEJ USŁUGI.
  • Poziom 12  
    Tak, ale dalej dany delikwent pozostaje bez gwarancji nawet jeśli będzie miał polskie menu.
    Występuję trochę w roli adwokata firmy Brother ale sprzedaje ich produkty z polskiej dystrybucji i nie jestem przeciwko importowi i zdrowym zasadom konkurencji, byle odbywała się ona na uczciwych warunkach czyli
    jeśli ktoś importuje niech poda warunki gwarancji takie jak są a nie wprowadza w błąd wtedy ten kto kupuje ma świadomość : " Kupuję taniej ale mam przez to .... "

Pzdr.
  • Poziom 10  
    U mnie był gośc z brother polska i powiedział ze nie udostepnia jezyka
    koszt to do nich wysłac jakes 180 zł i tyle. Kupiłes tanio to dopłać za menu polskie.
    Koniec tematu.