Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C252 błąd podczas pobierania z drugiej szuflady

07 Paź 2012 14:13 1389 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam problem z pobieraniem papieru z drugiej szuflady...
    wymieniłem rolki na nowe, mało cały mechanizm - nie pomogło
    przeczyściłem i wydmuchałem wszystkie czujniki - nie pomogło
    wymieniłem szuflady - nie pomogło
    kable wszystkie podłączone żeby nie było:) chociaż tak wygląda że nie

mechanizm podnoszenia działa, ale w momencie zrobienia przejścia papieru papier nie zostaje pobrany, tylko wyskakuje komunikat zacięcie papieru otwieram klapę i ciągle to samo w kółko

[/b]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Możesz wyjąć pierwszą kasetę i podpatrzeć czy w ogóle kręcą się rolki poboru.
    Jeżeli widać, że rolki się kręcą, a nie "chwytają" papieru, prawdopodobnie moduł rolki pick-up nie do końca jest opuszczony w dół. Trzeba wyjąć cały układ poboru i zmodyfikować. Zauważ także, że rolka pick-up jest opuszczana podczas dosunięcia kasety i na tej linii może być problem.
  • Poziom 8  
    Rolki się nie kręcą, tak jakby był problem z brakiem zasilania, moim zdaniem jest problem z dwoma silniczkami z tyłu, jutro wymienię i zobaczę czy pomoże :D
  • Poziom 11  
    Weź rolkę, dostać sprzęgło lekko naleŜy zmatować miejsce, gdzie było sprzęgło. zmontować z powrotem, powinno być ok
  • Poziom 8  
    Zrobiłem to co pisałeś wcześniej. Nadal jest ten sam problem.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Spróbuj podczas pobierania mocno docisnąć kasetę czy jest poprawa. Jak tak to na końcu szuflady trzeba zrobić modyfikacje. Druga możliwość to podczas przykręcania całego zespołu trzymaj go do góry. Miałem podobny przypadek.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam,

a więc tak, maszyna działa ale dzięki czemu to już nie wiem, zapewne mojej pracy:D

1. przeszlifowałem papierkiem pod sprzęgiełkami w mechaniźmie pobierania;
    2. wymieniłem silniczek krokowy z tyłu;
    3. wysmarowałem rolkę w szufladzie;
    4. zdemontowałem sprzęgło schowane za czarnym plastikiem pod pasem transferowym i działa :D:D:D:D:D