Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 1,6 - Problem z ustaleniem mapy - awaria map sensora

To_tomasz 07 Paź 2012 16:41 1947 2
  • #1 07 Paź 2012 16:41
    To_tomasz
    Poziom 8  

Witam
    własnie odebrałem autko po większej ingerencji (remont generalny) więc wszystkie elementy były demontowane i zakładane ponownie. Ogólnie silnik pracuje poprawnie równo benz/gaz ale przy regulacji gazu zauważyłem problem z zebraniem mapki. Mianowicie wszystko wskazuje na map sensor ciśnienia . Pokazuje stała wartość 1,0 ewentualnie chwilami około 1,0 .Czy ktoś może mi potwierdzić czy chodzi własnie o map sensor. Nowy to spory wydatek 170 zł więc wolę się upewnić. poniżej wklejam screen mapy i zdjęcie czujnika.

0 2
  • #2 07 Paź 2012 19:24
    manio123
    Poziom 34  

Równie dziwne jest wskazanie ciśnienia , było takie niskie przed remontem ? Sprawdź czy nie pomieszano czasem przewodów bo uszkodzony mapsensor pokazuje wartości 0 , któremu odpowiada
    0V, Wygląda to raczej na pomieszanie przewodów, np po ich oderwaniu i ponownym, losowym :) przylutowaniu .

0
  • #3 07 Paź 2012 23:40
    To_tomasz
    Poziom 8  

No właśnie wcześniej tak nie było . W poście do którego wklejam link :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10540489#10540489
    miałem zamieszczoną mapkę z przed remontu. wszystko było raczej norma. Obejrzałem kabelki i nic nie wskazuje na przypadkowe połączenia. Sprawdzę jeszcze inne połączenia w instalacji np przy parowniku. Po wyjęciu Mapsensora silnik przestał się całkowicie przełączać na gaz czyli jednak coś tam działało w nim.
    Dodać jeszcze można że mechanik poinformował mnie że wymienił przewód podciśnienia na taki o mniejszym przekroju gdyż ten był za duży (oryginalnie założony przy montażu w stacji LPG)

Dodano po 3 [godziny] 19 [minuty]:

Ostatecznie problem rozwiązałem sam. Mechanik popełnił błąd i nie podłączył do mapsensora przewodu z podciśnieniem a ten zwisał sobie w dół gdzieś koło parownika . Pomieszało sie chłopinie od tych kabelków....:)
    Dzięki za pomoc

0