Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens Amilo ProV2000 - Potrzebna płyta recovery

07 Oct 2012 22:30 2184 7
 • Level 14  
  Witam Szanownych Państwa i od razu przechodzę do meritum. Wymieniłem znajomemu dysk (padł) w laptopie j/w i niestety nie mam płytki recovery żeby postawić mu system na nowo. Próbowałem ze zwykłym Windows XP Profesional bo taką nalepkę licencyjną ma na spodzie, ale niestety system nie przyjmuje tego numeru. Konieczna jest wersja Fujitsu Siemens. Szukałem w Googlach i w Chomiku - niestety bezskutecznie. Gdyby ktoś zechciał mi udostępnić (pożyczyć) taki nośnik (licencję mam ! ) lub choćby obraz płyty, to byłbym wdzięczny.
 • SterControlSterControl
 • Level 31  
  A spróbuj z wersją XP Pro OEM
 • SterControlSterControl
 • Level 14  
  Próbowałem z wersją OEM i z wersją BOX. Zwracałem się do Fujitsu Siemens Poland i jedyne co się dowiedziałem, to, że zakończyło się wsparcie dla Windowsa XP rok temu.
 • Level 40  
  Kolego F-S nigdy nie miało swojej wersji Wina. Oni tylko modyfikują oryginalne oprogramowanie z tym że te modyfikacje nie osiągają poziomu zmiany klucza. Wszystko co oni robią można samemu wykonać programem nlite bodajże. Więc jeśli nie działa Ci klucz z naklejki to świadczy o:
  1. Źle odczytałeś klucz
  2. Używasz wersji windowsa z innym service packiem.
 • Level 14  
  Ależ oczywiście masz rację. Żaden producent laptopów nie ma własnego systemu, tylko zmodyfikowaną wersję produktu Microsoft-u. Właśnie te dodatkowe programy zintegrowane z systemem i właściwe sterowniki (przy jednoczesnym braku niepotrzebnych) stanowią o przydatności tej właśnie wersji.
  Klucz z pewnością przeczytałem dobrze, natomiast faktycznie mój nośnik instalacyjny jest z innym SP - nie zwróciłem na to uwagi. Oczywiście nie zmienia to faktu, że wolałbym zainstalować oryginalny system sygnowany logo Fujitsu Siemens choćby po to, aby nie wdawać się w przyszłości w dyskusję n.t. legalności tegoż.
 • Helpful post
  Level 40  
  Jeśli będziesz miał naklejkę i system z tym samym kluczem co na naklejce to będzie oryginalny. A logo mogłeś sobie sam wywalić, a co! Wolno Ci! :-) A sterowniki są na ich stronie. Zresztą lepiej jest zainstalować samemu sterowniki i oprogramowanie niż "łykać" tą systemową sieczkę którą oni serwują na swoich CD Recovery. Przynajmniej nie będzie Ci się później uruchamiać z systemem 50 programów do obsługi trackpointa którego nie używasz.
 • Level 14  
  Dzięki Ci za chęć pomocy, ale zaczekam, może odezwie się ktoś, kto ma taką płytkę, lub zechce ją utworzyć z ukrytej partycji odzyskiwania systemu.

  Oczywiście jak się nie da inaczej, to posłużę się metodami podobnymi do tych, które sugerujesz, ale nie ukrywam, że bez specjalnej satysfakcji.
 • Level 14  
  Rozwiązanie niestety zastosowałem zastępcze. Tzn. zainstalowałem Win XP Professional 1-2 CPU , ale nie znalazłem wersji FS więc zainstalowałem wersję Dell. Wpisałem numer z naklejki i o dziwo kupił to bez mrugnięcia okiem i nawet nie pytał o aktywację. Sterowniki pobrałem ze strony i wszystko hula jak szalone ! :)

  Temat uważam za zamknięty.