Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka ATI Radeon 9500/9700

Bicker1 09 Mar 2003 13:21 7779 10
  • Sensacyjne odkrycie przez rosyjskich dziennikarzy możliwości bardzo prostej przeróbki kart graficznych Radeon 9500 na modele 9500 PRO lub nawet 9700 PRO. Taka operacja pozwala na oszczędzenie ok. 1000 zł, co dla wielu osób, które wcześniej nabyły topowe modele kart ATI, jest prawdziwym szokiem. Trudno w to uwierzyć, ale wspomniane przeróbki to "małe piwo" w porównaniu z tym, co niedawno odkryli niezmordowani rosyjscy tropiciele sensacji.

Okazuje się, że przelutowanie tylko jednego rezystora na kartach Radeon 9500 lub 9700 zmienia te "zabawki" w potężne karty profesjonalne - odpowiednio modele FireGL Z1 i FireGL X1, kosztujące ok. 4 tys. zł.
    Serwis internetowy Xbitlabs (www.xbitlabs.com ) na swoich stronach zamieścił dokładną instrukcję prowadzącą krok po kroku przez proces przeróbki.
    Podano za http://imperium.org.pl

Fajne! Ranking DIY
    gregul
    Poziom 12  
    czytałem o tym w chipie ale ponoć przeróbka r9500 na r9700 jest możliwa tylko jeżeli karta ma zaistalowane 128MB ram swoją drogą to ciekaw jestem czy tak samo można w GF4 naprzykład z MX440 zrobić 4200 albo nawet 4600 :)
    kajro
    Poziom 15  
    Gdzie dokładnie znajduje się instrukcja przeróbki i biosy?
    Darekkk
    Poziom 24  
    Taaaaak :)
    GeForce 4 MX na Ti ;)
    Nie ma szans - wogóle inny silnik graficzny, niektóre Geforcy 4MX jeszcze mają 64-bitową szynę pamięci....
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    elektryk
    Poziom 42  
    Karty GF2 w podobny sposób można przerobić na karty Quadra tyle że dopiero widać różnice przy renderingu w programach "rysunkowych". Przy grach widać wzrost chybkości tylko w pojedynczych procentach.
    ghost
    Poziom 23  
    Uch - koledzy, mam wrazenie ze ktos sie juz owym artykulem skutecznie "zaopiekowal" - 404 Not found.. Ma ktos moze sciagniete te materialy? Prawdopodobnie producent sie delikatnie wsciekl hihi :)
    erikses
    Poziom 18  
    :arrow: ghost
    musiałeścoś pokręcić bo wszystko jest na swoim miejscu :D