Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

quad monoblock i sumator -

08 Paź 2012 11:41 2001 7
  • Poziom 8  
    czy jest urządzenie które jest w stanie przepuścić sygnał z quad monobloc + dvb-t (czyli 4 przewody sat + 1dvb-t) (dodam że Axing SWE 4-01 mi nie działa - przepuszcza tylko dvb-t) tak aby można było odbierać z gniada sat/tv zarówno hotbird jak i astre (no i także dvb-t co zresztą wymieniony axing akurat robi)?

Dodano po 4 [godziny] 26 [minuty]:

Odpowiedz totalnie zbędna ponieważ nic nie wnosi- ze sumator to wiadomo.
    Tylko pytanie było jaki!? (ten wymieniony tego nie robi)
  • Poziom 31  
    Ta zwrotnica jeżeli jest sprawna i prawidłowo podłączona musi działać. Do takich właśnie rozwiązań została stworzona. Jakie kolega ma gniazda w pokoju?
  • Poziom 8  
    Dziękuje za zainteresowanie
    Sa to gniazda RTV-SAT określane przez producenta jako końcowe/przelotowe (ospel sonata).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Tego teraz nie wiem, tu faktycznie może tkwić problem? Rozumiem ze powinny być końcowe?(każdy z 4 przewodów biegnący od sumatora jest zakończony gniazdkiem?)
    Ale z tego co widzę po zdjęciach w internecie są to końcowe (RTV SAT radio)
  • Poziom 31  
    Czy którykolwiek z tunerów cokolwiek odbierał? Antenę kto ustawiał i czym. Czy obecnie jakikolwiek tuner wskazuje jakąkolwiek siłę sygnału?
  • Poziom 8  
    Antena była ustawiana jak była podłączona bezpośrednio do tunera - siła i jakość były na dobrym, wysokim poziomie (82 i 90%) i działały kanały które sprawdzałem łącznie z tymi z astry.
    Obecnie do jednego z gniazd końcowych jest podłączony tuner na którym była ustawiana antena - obecne wskazania to jak dobrze pamiętam jakość 45%, siła 10% (a po odłączeniu przewodu antenowego, odpowiednio 30 i 10% :)).
  • Poziom 8  
    Obserwując odpowiedzi oraz pokrewny wątek, przedstawiona w pierwszym poście konfiguracja (miałem wątpliwości czy Axing swe 04-1 będzie działał z Quad monoblock inverto) powinna działać

edit
    Sprawdziłem gniazdo rtv-sat i okazało się że przewód antenowy najpewniej nie był własciwie zamontowany (chociaż sygnał dvb-t był) po jego wysunięciu i ponownym założeniu wszystko działa tak jak należy.
    Reasumując sumator axing swe 04-1 współpracuje z konwerterem quad monoblock i jest to chyba najrozsądniejsze (nie wymaga zasilacza) rozwiązanie pod warunkiem że nie potrzebujemy więcej niż 4 niezależne kanały satelitarne w tej samej chwili.
    Dziękuje jeszcze raz wszyskim za zainteresowanie.
    Temat do zamknięcia.