Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura nie dziala poprawnie w Packard Bell Dot SC

08 Paź 2012 11:13 4185 9
  • Poziom 8  
    Witam
    Posiadam netbooka Packard Bell Dot sc i mam problem z klawiaturą.
    Oryginalnie była z niemieckimi znakami a ze synek powyrywał mi klawisze postanowiłem ja wymienić. Kupiłem na e-bau angielska ale od takiego samego modelu. Wymiany dokonałem sam i nie było to wielkim problemem (piec zatrzasków u góry i klawiatura wychodzi, potem zostaje taśma i tyle).
    Niestety po wymianie klawisz funkcyjny przestał działać i żadne z funkcji nie działają (nawet alt+F4). Znaki z Shift działają poprawnie jak i podstawowe znaki lecz inne (fn+xxx, alt+xxx)nie.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być i może mi pomóc??
    Dodam ze usuniecie w menadżerze klawiatury i ponowne zainstalowanie jej przez system nie pomogło. Zainstalowałem nowy system jednak problem dalej jest.
  • Poziom 8  
    Sprzedawca twierdził ze będzie pasować i w opisie model był na liście. Napisałem do sprzedawcy by upewnić sie czy będzie dobra, stwierdził ze tak.
    Myk z klawiszami to dobry pomysł tylko trochę zabawy.

Dodano po 1 [minuty]:

A może mimo wszystko ktoś ma jakiś inny pomysł?? (Bez zabawy z klawiszami.)
  • Poziom 39  
    MatthewT napisał:
    Sprzedawca twierdził ze będzie pasować i w opisie model był na liście. Napisałem do sprzedawcy by upewnić sie czy będzie dobra, stwierdził ze tak.
    ...

Klawiatura jest na liście w opisie do jego aukcji ? To nic nie znaczy.
    Porównaj modele i party z naklejek znajdujących się pod spodem. Można sprawdzić w internecie czy zakupiona klawiatura będzie współpracowała z tym modelem laptopa. Jeśli są identyczne to stawiam na uszkodzenie ścieżki w klawiaturze. Reklamacja lub przekładka jak radzi kolega.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za odpowiedz, dzisiaj sprawdzę i porównam.
    Przekładka klawiszy to trochę kiepski pomysł bo czcionka jest całkiem inna, a starych klawiszy w większości juz nie mam.
    Puki co zamieniłem z powrotem na stara klawiaturę ale niestety tez Fn nie działa poprawnie, jedyne co działa to Fn+Home, Fn+End.
    Klawisze działające z Fn w większości pokrywają sie (stara nie ma bluetooth ) ale i tak nie działa.

Dodano po 38 [minuty]:

Niestety nie mogę porównać opisów pod klawiaturą bo nowa ich nie ma.
    Za to znalazłem pare starych klawiszy wiec postaram się je naprawić tak czy inaczej przekładka z nowej nie wchodzi w grę z powodu innej czcionki.
    Jak już mówiłem klawisz Fn nie działa i na nowej, i na starej, a chodzi o to by działał. Klawiatura nie dziala poprawnie w Packard Bell Dot SC
  • Poziom 39  
    Weź lupę i sprawdź stan napylanych ścieżek na końcach taśm. Możliwe, że jak je wpychałeś to doszło do zawinięcia lub uszkodzenia styków na rogach taśmy. Jeśli są uszkodzenia to ostrymi nożyczkami można taśmę ciut skrócić, tylko bez przesady. Te taśmy wkłada się do gniazd z uchylanym do góry elementem dociskowym, nie wsuwa się "na chama".
  • Poziom 8  
    Reklamacja jest najprostsza ale nie tłumaczy to że nie działania również oryginalnej klawiatury. Skoro jedna i druga nie działa poprawnie po co reklamować.
    Przy porównaniu klawiatur sprawdziłem również i taśmy pod kontem uszkodzeń i czy są takie same. Wszystko jest w porządku a Fn dalej nie działa.
  • Poziom 8  
    Ok, więc pobawiłem się trochę i doszedłem (nie wiem nawet jak, może to i było tylko tego nie widziałem) że funkcje od F1 do F12 działają ale z lewym alt-em, dolne typu home,end z Fn-em.
    Jasność ekranu nie pokrywała się z nową klawiaturą wiec zamieniłem klawisze wszystkie od F1 do F12.
    Wynikiem górne funkcje Fn działają z Alt-em.
    Pytanie moje jest: czy można jakoś zmienić Fn/Alt nie zamieniając przycisków??