Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie pompą obiegową Satel 64

08 Paź 2012 14:31 2289 4
  • Poziom 9  
    Podłączyłem w domu 3 czujki do sterowania pompa obiegową (wejście mono stabilne). Jak wchodzę do kuchni/kibla to włącza się pompa obiegowa i po chwili mam już ciepła wodę w kranie. Generalnie działa. Ale pruje na centralce ustawić tak że naruszenie któreś z tych czujek powoduje że pompa uruchomi się na minutę, a potem się się już nie włączy przez najbliższe 10 minut.

Mam centralkę Satel integra 64
  • OptexOptex
  • Poziom 32  
    Nikt tu Ci gotowego przepisu nie da ale pokombinuj z logiką (zapętlając wejścia z wyjściami ) możesz użyć i timerów czasowych itd.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Kombinuje już 3 dzień, timery odpadają bo to nie działa według godzin.
    Kombinowałem w ten sposób że naruszenie czujki powoduje odpalenie dwóch mono na 1 i 5 minut. A żeby włączyć pompkę potrzebne są 2 stany wysokie na obu. Następnie zrobieł m że aby pierwszy przekażnik się włączył drugi musi być w stanie niskim. Efekt dzwonek na przekaźniku.
  • Poziom 12  
    Też miałem podobny problem ze sterowaniem pompą CWU, a tutaj źródło skąd pochodzi rozwiązanie:
    KJN napisał:
    Witam,
    nie mogę poradzić sobie z konfiguracją Integry załączenia wyjścia przez wejście na określony czas, ale nie częściej niż co xx minut.
    Prześledziłem rożne pomysły w tym wątku oraz w Google, ale nie znalazłem nic co by mi w tym pomogło.

Chodzi o sterowanie pompą CWU.

kolorado napisał:
    Wyjścia:
    1. "Ruch w korytarzu": 14 - naruszenie wejść powodujących włączenie cyrkulacji, polaryzacja +, czas 1sek.
    2. "Blokada cyrkulacji": 14 - naruszenie wejścia "Start cyrkulacji", polaryzacja -, czas 11min. (czas blokady)
    3. "Start cyrkulacji": 46 - iloczyn wyjść "1" i "2", polaryzacja +
    4. "Cyrkulacja wy": 14 - naruszenie wejścia "Start cyrkulacji", polaryzacja +, czas 1min. (czas załączenia)

Wejścia:
    1. "Start cyrkulacji": 8 - wg wyjścia "3" ("Start cyrkulacji")

Mam nadzieję, że opis jest wystarczający. Pompkę podłączamy oczywiście do wyjścia nr 4.
  • Poziom 9  
    Dziękować ślicznie.