Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Meriva 1.6 16V - Specyfika dolotu powietrza do silnika.

jarek14r 08 Paź 2012 15:16 2439 2
  • #1 08 Paź 2012 15:16
    jarek14r
    Poziom 15  

Witam. W mojej Merivie 1.6 16V (Z16XE) zastanawia mnie jedna rzecz w kwestii dolotu. Otóż w kratce wlotu powietrza pod maskę w miejscu gdzie znajduje się początek dolotu znajduje się wypełnienie zasłaniające bezpośredni nawiew powietrza i to jedynie w tym miejscu. Pozostała część kratki jest całkowicie przepuszczalna. Zastanawia mnie to gdyż przecież wiadomo, że im więcej powietrza tym lepiej. W poprzedniej astrze II tego nie było. Druga rzecz do brak dolotu ciepłego powietrza znad kolektora. Niektóre wielowtryski go jednak mają. I po trzecie zastanawia mnie sama budowa początkowego odcinka rury ssącej, która jest zaopatrzona w jakieś dodatkowe wybrzuszenia dziwnie poprowadzone rurki o ślepym zakończeniu. Może ktoś ustosunkuje się do moich pytań? Poniżej obrazki dwóch wspomnianych elementów.Opel Meriva 1.6 16V - Specyfika dolotu powietrza do silnika. Opel Meriva 1.6 16V - Specyfika dolotu powietrza do silnika.

0 2
  • Pomocny post
    #2 08 Paź 2012 22:01
    manta
    Poziom 39  

Zdjęcie nr. 1, ochrona przed dużymi elementami mogącymi trafić do dolotu,
    zdjęcie nr 2, układ jest zaprojektowany aby zapewnić maksimum momentu obrotowego, objętość dodatkowa, pojemność obojętna, zjawiska falowe, wpływ długości kolektora dolotowego na krzywą momentu w funkcji obrotów.
    Jak Cię to interesuje, obejrzyj układ wydechowy, tam też masz sporo ciekawostek.
    Ps. brak dolotu ciepłego powietrza, a w zasadzie stabilizacji termicznej ładunku został rozwiązany na drodze korekty elektronicznej ilości paliwa.

0
  • #3 09 Paź 2012 09:42
    jarek14r
    Poziom 15  

Wielkie dzięki, fajnie i fachowo to wyjaśniłeś, szczególnie kwestię rury dolotowej. Pytałem o dolot ciepłego powietrza dlatego, że u znajomego w octavii 1.6 75km też jest wielopunkt i sądziłem, tylko monowtryski tak mają, jednak widzę, że to załatwia elektronika. Dzięki.

0