Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak poprawnie sformatować baterie (akumulator)?

szolek 28 Sty 2005 19:22 1794 4
  • #1 28 Sty 2005 19:22
    szolek
    Poziom 13  

Nową baterie nalezy najpierw rozładować czy ładować?
    Wiem ze trzeba ładowac 14 godzin. Ale nie dokonca jestem pewny od czego zaczać?

0 4
  • Pomocny post
    #2 28 Sty 2005 19:35
    piotrekus
    Poziom 12  

Formowanie baterii (akumulatorów) polega na pełnym naładowaniu nowego akumulatora (minimum 12 godzin ładowania) całkowitego jej rozładowania i powtórnego pełnego naładowania. czynności powtórzyć 2-3 razy. Nową baterię trzeba naładować.

0
  • #3 28 Sty 2005 19:46
    szolek
    Poziom 13  

Bardzo slicznie dziekuje za odpowiedz.
    Wlasnie wpakowałem baterie od Alcatela OT320 do Mitsubishi Trium Aura.
    Ten piękny telefon ma bardzo poważna wade. Bateri do niego szukać trzeba ze świeczką. Ja postanowilem dobrac cos jakby zastępczo. Bateria litowa z alcatela swietnie miesci sie w miejscu niklowo-wodorkowej. A styki dla elektroników to chyba nie problem :)
    POZDRO DLA WSZYSTKICH!!!
    I jeszcze raz wielkie dzieki piotrekus.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Sty 2005 19:55
    andreuss
    Poziom 19  

Witam.
    Mam nadzieję że chodzi o baterie akumulatory. Generalna zasada, żeby baterie służyły długo, należy je uformować (dotyczy to nowych aku.), polega to na trzy cztero krotnym cyklu ładowania i rozładowania (normalna eksploatacja w urządzeniu) po którym baterie uzyskają nominalną pojemność. Po pierwszych ładowaniach i rozład. bateria może się dość szybko rozładować, jest to zjawisko normalne.

0
  • #5 28 Sty 2005 20:06
    piotrekus
    Poziom 12  

przy starszych bateriach formowonie wykonywało się dodatkowo raz w miesiącu, co nie szkodzi wykonywać i teraz, może wydłużyć żywotność akumulatorka

0