Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubuntu i Virtual Box - Powolny system

JinLisek 08 Paź 2012 17:06 3177 6
  • #1 08 Paź 2012 17:06
    JinLisek
    Poziom 12  

Witam. Na studiach wymagają ode mnie, abym nauczył się programować pod Linuxem, a ja nigdy z tego systemu nie korzystałem. Mój obecny system to Windows 7 HP. Ściągnąłem obraz płyty Linuxa Ubuntu 12.04 i zainstalowałem go na wirtualnej maszynie stworzonej w Virtual Boxie (dynamiczny dysk - 8 GB, 2 GB pamięci RAM, 64 MB pamięci grafiki). Nie instalowałem żadnych sterowników. Problem w tym, że system bardzo wolno chodzi (na wirtualnej maszynie, Windows działa normalnie). Nie wiem co mogę zrobić, żeby pracował szybko... Domyślam się, że może to ustawienia Virtual Boxa albo brak sterowników (aczkolwiek włączyłem przeglądarkę, która długo się ładowała, wszedłem na youtube i po włączeniu losowego filmiku był dźwięk, więc pomyślałem, że sterowniki się zainstalowały automatycznie). Nie mam żadnego doświadczenia z Linuxem. Proszę o pomoc.

Zapomniałem dodać: przy startowaniu systemu wyświetla mi się komunikat "The disk drive for /dev/mapper/cryptswap1 is not ready yet or not present. Continue to wait, or Press S to skip mounting or M for manual recovery". Po pewnym czasie znika i pojawia się okno logowania.

0 6
  • #3 08 Paź 2012 18:02
    JinLisek
    Poziom 12  

Obciążenie CPU na hoście to 2-4%, na VM nie wiem jak sprawdzić (nie znam obsługi Linuxa). Instaluję sterowniki spod Install Guest Additions. Co do tego cryptsetup spod linku, który mi dałeś mało rozumiem. Czy ten komunikat ma w ogóle jakieś ważne znaczenie czy to tylko powiadomienie o tym, że system się nadal ładuje?

0
  • #4 08 Paź 2012 18:30
    linuks
    Spec od komputerów

Zainstaluj mniej wymagającą dystrybucję. Debian lub starsze ubuntu z gnome2. Do programowania wystarczy z zapasem.
    Ubuntu 10.04 powinno być ok
    http://ubuntu.pl/pobierz.php
    Pozdrawiam

0
  • #5 08 Paź 2012 19:33
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

W konsoli: top albo poszukaj: monitor systemu.

Ubuntu i Virtual Box - Powolny system

0
  • #6 08 Paź 2012 22:08
    Qukac
    Poziom 19  

JinLisek

A tak swoją drogą to twój komputer wspiera wirtualizację ? jeżeli nie lub jest wyłączona to właśnie emulowany system działa troszkę wolniej niż normalnie.
    Druga rzeczą którą powinieneś zrobić to powyłączać wszelakie upiększacze w emulowanym systemie a które powodują jego powolne działanie.

0
  • #7 09 Paź 2012 10:43
    beo
    Poziom 36  

JinLisek napisał:
    dynamiczny dysk
    I w tym także poniekąd tkwi problem. Dynamicznie powiększana wielkość przestrzeni dyskowej, mocno zwalnia maszynę wirtualną.

0